Chcete mít chytré dítě? Zapomeňte na šišlání, pouštějte jim hudbu a voďte domů návštěvy

Pro matku je bolest dítěte asi to nejhorší, co může zažít. | foto: Profimedia.cz

Asi nikdo nechce, aby z jeho dítěte vyrostl nevzdělaný hlupák. Abyste pravděpodobnost, že se to stane, co nejvíce snížili, doporučujeme začít již od nejútlejšího věku s přípravou. Nemusíte ihned oprašovat Ottův slovník naučný, podpořit vývoj mozku vašeho potomka můžete i příjemnějšími způsoby!

Vědci z univerzity ve Washingtonu D. C. prováděli experimenty s nejrůznějšími výchovnými metodami a testovali, jaký budou mít dopad na vývoj mozku malých dětí. Výsledky? Pokud chcete mít chytré dítko, můžete tomu dost výrazně napomoci!V první řadě musíte ihned zapomenout na šišlání a žvatlání na batolata. Děti jsou jen malí lidé, nejsou to hlupáci. Chápou více, než si myslíte. Daleko lépe uděláte, když už od mala budete na děti mluvit normálně, a pokud možno při tom zapojovat pojmy do kontextu. Třeba při návštěvě obchodu můžete batolatům ukazovat různé druhy zeleniny a ovoce spolu s popisem, například „okurka je zelená“ nebo „jahody jsou červené“ a podobně. Přestože dítě ještě neumí mluvit, pomáhá to vytvářet nové nervové spoje v mozku.

Existují i další způsoby, jak vývoj myšlení podpořit. Je dobré pravidelně obměňovat hračky. Nemusí jich být moc a nemusí být drahé, ale je dobré nedávat je dítěti všechny najednou, aby změny podporovaly fantazii. Dobrou službu udělá také různorodá hudba, a to od nejútlejšího věku. Možná jste se matkám, co si na těhotenské břicho přikládají sluchátka, smáli, ale vážně na tom něco je.

A pokud ještě budete dítku dopřávat pravidelné sociální kontakty a budete jej seznamovat s co největším množstvím nových lidí, uděláte jedině dobře. Malého Einsteina vám asi nikdo nezaručí, rozhodně to však ničemu neuškodí!

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:32 8. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Tvl
  13
 • Sladký
  11
 • Haha
  9
 • Cože
  8
 • Trapas
  6


Komentáře