Komentář: Rosický zpět v reprezentaci? Stejný nesmysl jako návrat božského Jágra

Už zase. Už zase se mluví o tom, že by mohl fotbalové reprezentaci pomoci v těžkých dobách Tomáš Rosický. Je to stejně šálivá idea jako neustálé upínání se hokejového národního mužstva k Jaromíru Jágrovi.

Ti dva mají mnoho společného.Tomáš Rosický a Jaromír Jágr.

Zaprvé jsou to české sportovní legendy – a to ještě hrají. Oba dostali neskutečnou porci talentu, oba jsou navíc dříči. U Jágra jsou pověstné jeho tréninkové dávky. Rosický se znovu a znovu vrací po zraněních. A to sakra bolí.

Jsou úspěšní. Jágr ovládl v hokeji všechno, Rosický vyhrál českou i německou ligu, zahrál si semifinále mistrovství Evropy. Také v Arsenalu pobral pár trofejí.

A oba jsou už po léta považováni za spasitele, za zachránce české reprezentace, fotbalové i hokejové. Dlouho to platilo, nad Rosického s Jágrem nebylo. Když chyběli v týmu, bylo to znát, nadpozemskou kvalitu nenahradíte.

Jenže tahle kapitola už se prostě musí uzavřít.

Jágrovi je pětačtyřicet let, čas nezastavíte. Navíc už – logicky – není tím, kdo by měl kvalitu, aby se za něj schovávali Jakub Voráček či David Pastrňák. A když Jágr v mužstvu bude, pozornost se vždy zaměří na něj.

I když slavný hokejista koketoval s tím, že by si v únoru zahrál na olympiádě v Koreji, jeho odchod do NHL to zhatil. Tím je, zřejmě, jeho kariéra v národním týmu uzavřená.

Co případ Rosický? Při včerejší nominační tiskové konferenci před dvěma následujícími zápasy v Kataru se o něm mluvilo. Není divu, v posledních týdnech je nejlepším hráčem Sparty. I když to zase není takový problém…

Trenér Karel Jarolím nezavrhl myšlenky na návrat TR 10.

„Čas běží. Když bude ve formě a cítili bychom, že by nám pomohl, tak proč ne. Ale chtít musí i on. A hlavně záleží, jestli bude zdravý. Schopnosti na reprezentaci má,“ prohlásil kouč.

Měl si to odpustit, Rosického návrat je nesmyslem.

Jaromír Jágr vyhrál všechny tři hlavní hokejové trofeje: Stanley Cup, olympiádu i mistrovství světa.

Jaromír Jágr vyhrál všechny tři hlavní hokejové trofeje: Stanley Cup, olympiádu i mistrovství světa.

Pořád ho brzdí opakující se zdravotní trable, ve Spartě zatím není schopen nastoupit do dvou utkání za týden. V národním mužstvu se přitom hrají bloky po dvou utkáních v pěti dnech. K tomu je nutné přidat cestování.

Navíc sparťanské ikoně je sedmatřicet a národní tým čekají další opravdu ostré zápasy v boji o postup na mistrovství Evropy 2020 až na podzim 2018.

Do té doby se na ni bude chystat. Rosickému v té době bude osmatřicet, navíc je velmi pravděpodobné, že po tomto ligovém ročníku ukončí kariéru.

Na jaře 2018 by tedy hrál nějaké ty přáteláky bez větší perspektivy.

Jeho návrat je zkrátka pitomost.

Fotogalerie

Komentáře