Kauza dne: Bartošová odvedla syna do školy a jela do léčebny

Iveta také malovala před svou smrtí obrazy. | foto: Profimedia.cz

Dnešní Kauza dne se bude věnovat, dnes již zesnulé, Ivetě Bartošové. Chůva malého Artura Zlata Dvořáková, které se přezdívalo Golda, od Bartošové odešla. První školní den musela do školy Artura odvést sama Iveta Bartošová. Ihned jakmile Artura doprovodila, sedla do auta a jela zpět do léčebny. O jejího syna se nyní bude starat jeho babička. Golda jí bude dělat společnost, než se v Praze zorientuje.

Zlata Dvořáková předala syna Ivety Bartošové její mamince, která se o něj starala v době, kdy byla Iveta v léčebně: „U Ivety už nejsem zaměstnaná,“ potvrdila Golda, což je přezdívka, kterou dostala Dvořáková.První školní den Artura do školy doprovodila ještě sama Bartošová, nicméně hned potom odjela zpět do léčebny. V tuhle chvíli končila léčbu ze závislosti na alkoholu. Nechtěla ovšem Artura vytrhnout ze známého prostředí, a tak se rozhodla, že ve školní docházce bude Artur pokračovat doma v Uhříněvsi.

S jeho otcem Ladislavem Štaidlem neměla v té době dobré vztahy, a to byl také jeden z důvodů, proč mu syna svěřit nechtěla: „Artura mám ve své péči,“ připomněla Bartošová s tím, že sama bude rozhodovat o tom, kde bude její syn žít a kdo o něj bude pečovat. Rozhodla se pro svou matku na úkor některé své kamarádky nebo chůvy Goldy.

Bývalá Arturova chůva potvrdila, že ho bude hlídat babička: „U Ivety už nejsem zaměstnaná. Po dobu, kdy se o něj nebude moci starat Iveta, ho přijede hlídat babička,“ dále připomněla, že hlavní je Arturův klid: „Není důležité, s kým Artur je. Jestli se mnou, s tátou, s mámou, nebo s babičkou. Hlavní je, aby se Artur cítil dobře,“ dodala.

Jenže babička mladého Artura není tak znalá Prahy, a proto jí Golda ze začátku pomáhá. Babička přijela až z Frenštátu pod Radhoštěm, a tak není divu, že jí Praha není vlastní.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:43 3. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  9
 • Super
  7
 • Tvl
  7
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Sladký
  6


Komentáře