Kvůli té ženské se cítím jako ko*kot! Ivan Hlinka ml. se tvrdě opřel do své macechy

Ivan Hlinka mladší slovně napadl svou macechu, druhou manželku hokejové legendy | foto: BleskČTK

Je sice jeho macecha, ale jejich vztah rozhodně není ze žurnálu. Ivan Hlinka mladší, syn slavného hokejisty a trenéra, se zase pustil do paní Liběny, vdově po velké ikoně.

Byla to velká akce. Český hokejový svaz ji nazval Legenda pomáhá. Šest týmů z extraligy navléklo na konci minulého týdne dresy s podobiznou Ivana Hlinky, bezesporu nejslavnějšího trenéra české historie.Tenhle chlapík byl sice superhokejista, velký šéf. Jenže hlavně vyhrál v roce 1998 Nagano, jako trenér vedl reprezentaci, když ovládla turnaj na olympiádě. V českém hokeji není nic většího, nic krásnějšího.

Teď se mu poklonil český hokejový národ. Jeho bývalá žena vhodila buly při zápase v Brně, byl to slavnostní okamžik. Jenže jeho syn (z prvního manželství) akci, jejíž výdělek má jít na nadaci Ivan Hlinky, ostře zkritizoval.

Liběna Hlinková vhodila při akci Legenda pomáhá čestné buly zápasu Brno - Karlovy Vary.

Liběna Hlinková vhodila při akci Legenda pomáhá čestné buly zápasu Brno - Karlovy Vary.

„Je půl čtvrtý ráno a já nemůžu spát, protože cítím křivdu a musím nad tím přemýšlet. Když jsem viděl v televizi, jak celý stadion stojí a tleská, tak jsem si připadal jako úplnej kok*t. Uklidňuji se jen tím, že ten potlesk byl pro mýho tátu a ne pro tu ženskou, která má v ruce puk a neví pořádně, kam ho má hodit - hází ho tam, kam jí řeknou a tam, kam je potřeba, protože tím POMÁHÁ a je to její PRÁCE. Já jí nezávidím a netoužím po tom ten puk házet, jen ještě nechci házet flintu do žita,” napsal na svůj profil Ivan Hlinka mladší.

Ivan Hlinka mladší je už dlouho ve sporu s Liběnou Hlinkovou.

Ivan Hlinka mladší je už dlouho ve sporu s Liběnou Hlinkovou.

Podobně neurovnaný je vztah dvou lidí, ke kterým měl Hlinka senior blízko. Problém naplno propukl v roce 2004. Tehdy v půlce srpna táta a manžel podlehl následkům zranění, jež utrpěl při autonehodě.

Ivan Hlinka zahynul v létě 2004.

Ivan Hlinka zahynul v létě 2004.

Jeho odkaz se pak stal předmětem sporu mezi paní Liběnou, jeho druhou ženou, a jediným synem.

Hokejový svaz spolu s paní Liběnou založil nadaci Ivana Hlinky. „Mně se nezeptali, jestli se nechci angažovat. Přišlo mi, že to bylo připravený pro ni, aby měla co dělat. Taky jsem potřeboval trošku pomoct, i třeba s prací,“ řekl před časem Hlinka mladší. „Dělá se, že my tři nejsme. Je mi to líto kvůli holkám. Tohle jsem prohrál,“ upozornil, že má dvě dcery.

Nyní, po akci Legenda pomáhá (dresy, v nichž týmy nastoupily půjdou do dražby a výdělek na charitativní záležitosti) se jeho stesky tedy opakují. I když i on uznává, že šlo o chválihodný počinek.

„Vzhledem k tomu, jak Nadace Ivana Hlinky vznikala, a kdo za tím stál, je mi lito, jak projekt spojený s mým tátou probíhá. Nadace Ivana Hlinky = ČSLH (Český svaz ledního hokeje) + Liběna Hlinková. Na dobu, kdy Nadace Ivana Hlinky vznikla, už dost lidi nepamatuje, nebo to už prostě nikdo moc neřeší. Jak to bylo, dobře vím a mrzí mě chování ČSLH a Liběny Hlinkové. Nebylo férové! Můj názor je ten, že jméno mého táty bylo záměrně využito. Liběna Hlinková je druhou manželkou mého táty a moc času s ním nestrávila. První manželkou byla moje matka a s ní byl asi 27 let, což je, myslím, dlouhá doba na to, aby se to mohlo smazat a nemluvit o tom,” napsal Hlinka mladší.

Liběna Hlinková se už léta ke vztahu se synem svého manžela odmítá vyjadřovat. Zato na jeho facebookovém profilu reagovala její dcera.

A to dost tvrdě: „Ivane, přestaň psát tyhle sračky. Nemám ve zvyku komentovat jakýkoliv cizí komentáře, ale tohle už je přes čáru. Přestaň se litovat, jsi dospělej chlap.”

Rodinná válka, jež v poslední době utichla, tak znovu jede naplno.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 11. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  86
 • Super
  18
 • Tvl
  17
 • Sladký
  13
 • Haha
  10
 • Cože
  9


Komentáře