Kdo je „kněžka chaosu“ Ivana Bartoše? Pirátka jde manželovi po krku

Nepřehlédnutelný dredatý šéf Pirátů Ivan Bartoš vede svou stranu k prvnímu volebnímu triumfu. Jen málokdo pochybuje, že by některé z kandidátů po volbách minula poslanecká lavice. Jak už to bývá, ani ten nejdrsnější mořský vlk neodolá sladkému mámení sirén. Kdo je ta Bartošova? Spolupirátka Lydie, kterou před dvěma lety pojal za manželku.

On je původem z Jablonce nad Nisou, ona z Českých Budějovic, ale žijí spolu v Praze, odkud manžel řídí pirátský škuner vstříc volbám do Poslanecké sněmovny. Ivan Bartoš  je sice IT specialista, ale získal doktorát v oboru informační studia a knihovnictví, což ho s budoucí manželkou možná už tenkrát předurčilo.Lydie Franka Bartošová je totiž vzděláním knihovnice a je – jaká náhoda – také členkou Pirátské strany. Díky tomu se také budoucí manželé seznámili. Když se v roce 2015 brali, znali se asi tři roky. O své dobré múze a inspiraci již tenkrát pirátský kapitán mluvil v superlativech.

„Manželka je krásná, chytrá, křehká, ale dokáže být i tvrdá. Sdílíme spolu základní životní hodnoty i ideály. Tolerance, sociální cítění, smysl pro spravedlnost, touhu po svobodě, rebelství. Ale hlavně se spolu smějeme a jsme kamarádi. To je podle mě nejdůležitější,“ uvedl zamilovaně na adresu své nově nabyté ženy po svatbě pro Blesk.cz.

Lydie se ovšem rozhodla vykročit podobným směrem jako manžel, když v letošních parlamentních volbách kandiduje na desáté pozici pirátské kandidátky v Praze. Jako poslankyně by se chtěla zabývat reformou sociálního bydlení a změnou systému péče o ohrožené děti a jejich rodiny.

Jak se říká, za vším hledej ženu. Je klidně možné, že „kněžka chaosu“, jak se sama paní Bartošová kdysi charakterizovala, je ve skutečnosti tou pravou pirátskou předsedkyní. A kdoví… třeba nakonec v politice uspěje a svého muže od kormidla pěkně po pirátsku odstraní.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 8. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  57
 • Super
  41
 • Haha
  26
 • Cože
  17
 • Tvl
  17
 • Sladký
  9


Komentáře