Předvolební hádka: Dopálený Babiš, lhář Okamura, zoufalý Bartoš a 300 tisíc migrantů v ČR

Vyhrocená nálada panovala na setkání lídrů kandidátek Středočeského kraje ve Všetatech. Ostrá slova padala především mezi pány Babišem a Okamurou, se svou troškou do mlýna přišli i Bartoš a Kalousek.

V předvolební debatě organizované Deníkem se předseda Strany přímé demokracie nechal unést svými představami a tím rozbouřil politické emoce, protože kolegy z jiných stran svým hlásáním „zakázaných pravd“ mírně řečeno nepřesvědčil.„Je tady absolutně naivní politika, tady máme miliony migrantů, které ani západní země nedokázaly rozlišit, kdo je terorista a kdo ne…,“ začal se čílit Tomio Okamura, jenže jako první to nevydržel šéf Pirátů Ivan Bartoš

O jakých migrantech se bavíte, pane Okamuro, rozlišujte to?“ přerušil ho a hned to také slízl: „Prosím vás, neskákejte mi do řeči. Bavme se na úrovni, já vím, že jste zoufalý.“ Za to si předseda SPD vysloužil nevěřícné úsměvy a kroucení hlavou.

„Jak víte, na Staroměstském náměstí už jsou betonové zátarasy proti teroristickému útoku…,“ pokračoval emotivně Okamura. „Nestrašte lidi, prosím vás!“ neudržel se tentokrát Andrej Babiš

„Chceme zákaz islámu jako nenávistné a nadřazenecké ideologie, stejně jako je v trestním zákoníku zakázán nacismus a propagace komunismu,“ pokračoval předák populistů, ale Babiš už se zastavit nedal.

„Ano, my chceme zastavit migraci, ale to, co říká pan Okamura, ten vás straší. Jaký terorismus? Není to pravda, že by nám tady něco hrozilo. Pane Okamuro, vy slíbíte těm lidem cokoliv, abyste zase mohl vybrat nějakou stranu jako tu minulou,“ poukázal na tunel v Úsvitu, ale tím Okamuru motivoval k protiútoku: „Mě už policie prošetřila a dokázala, že jsem neukradl ani halíř. Vás to teprve čeká, tak uvidíme.“

„Nevím, proč předevčírem říkal pan Babiš v rozhovoru, že hnutí ANO má společný migrační program jako SPD?“ přisadil si Miroslav Kalousek z TOP 09 a zajímal se, jak to vlastně je. Jeho slovům ale nikdo nevěnoval příliš pozornosti, protože válečná fronta se přesunula do úrovně ANO/SPD. „Vy jste normálně notorický lhář, není tady ani jeden migrant, tak přestaňte lhát,“ dostal za uši Okamura od Babiše.

Nicméně Čecho-Japonec si dále vedl svou k nelibosti všech přítomných. „Je tady asi 300 tisíc Ukrajinců, vidíte je v průmyslových zónách v těch montovnách. Oficiální krajská kontrola v Ústeckém kraji prokázala v Předlicích, že v tom migrantském zařízení jsou i muslimští migranti, kteří dostali trvalé pobyty,“ tvrdí kontroverzní politik.

Fotogalerie

Komentáře