Expres testuje novou českou dietu: Jak se to zvládne v čase vánočních večírků?

 •   14:49
 • diskuse

Nikdy bych nevěřila, že se dá držet proteinová dieta a zároveň se klidně přejíst. | foto: Expres.cz

V sérii našich skvělých testů jsme toho už v redakci jedli hodně, ale aby to bylo jídlo v prášku, to ještě ne. Tak jsme se rozhodli vyzkoušet revoluční českou dietu, která slibuje výsledky a my jsme je na vlastní oči viděli. Do více jak měsíčního boje s tuky šla jedna z našich redaktorek.

Jedním ze základních pravidel celé diety It’s my life! je naprosto striktní zákaz jakéhokoliv alkoholu.Takže po měsíci nastal přesně tem pravý čas zákaz porušit.

Ostatně - kdybych to neudělala, tak nikdy nezjistíte, co se vlastně stane.

Fotogalerie

Minulý týden jsme měli v práci vánoční večírek, zařekla jsem se, že to vydržím jen u vody, jenže to bych nesměla být ten typ, co si čichne ke špuntu a naráz vypije celou lahev.

Začalo to velmi nenápadně. Po hodině sezení „na suchu“ jsem si poručila sklenici na víno pravíc: „Udělám si jen takový lehký střik,“ a nalila jsem si statečně do půlky, na vodu jsem jaksi zapomněla a na různé poznámky typu „budeš hned děsně nalitá“ jsem nereagovala jinak než souhlasným kývnutím hlavy a ještě jsem na to byla pyšná.

Uplynulo pár minut a netuším, jak je to možné, ale najednou přede mnou stály sklenice s vínem dvě a neviditelná ruka mi odkudsi pořád dolévala, čili výsledkem nakonec bylo to, že jsem už někdy od půlnoci trpěla strašnými výčitkami svědomím a představou, že se ráno vzbudím s tisíci kaloriemi v těle navíc.

Skončila jsem v pět hodin ráno, neopilá, bez kocoviny a se strašlivým strachem jít na pravidelné měření úbytku tuku.

Navíc jsem dost zlobila celý ten týden, nejedla jsem pravidelně jak jsem měla, několikero proteinových jídel mi zbylo (to se nesmí!) a jednou jsem se někde zapomněla pracovně na nějaké akci, kde k jídlu neměli nic, co bych si mohla dát (zelenou a bílou zeleninu a vařené bílé maso, nesolené), jenže jsem byla asi vteřinu od smrti a od ní mě dělilo pět kousků sushi, což je v pořádku, až na tu rýži.

Dietní plán It's my life!

Jedná se o speciální směsi, které suplují pocit, že máte před sebou opravdové jídlo. V jejich nabídce se nachází kaše, koktejly, polévky, těstoviny, rizota nebo omelety, všechny s příchutěmi.

Tyto výrobky jednak splňují veškeré dietní normy, ale hlavně i jako skutečné jídlo chutnají, sýrová omeleta skutečně chutná jako omeleta z vajec a sýru.

Příprava jídel je naprosto jednoduchá - stačí jen horká nebo studená voda.

Jídla obsahují všechny potřebné vitamíny, minerály a stopové prvky. Splňují všechna zdravotní a legislativní kritéria a jsou kvalifikovány jako náhrada celodenní stravy.

Zavřela jsem oči a předstírala jsem, že to je celé jenom ryba, kterou smím, a ta rýže tam prostě neexistuje.

A pak jsem se na měření plížila jak spráskaný pes rozhodnutá všechno na sebe prozradit. K mému údivu přístroj ukázal, že jsem po téhle strašlivé anarchii zase zhubla, jenže...

No právě, jenže ne tuky, ale svaly. A to prostě není dobře, protože svaly spalují kalorie rychleji a když hubnete svaly, zdravé to, jak jistě víte, prostě není.

Ke všemu jsem se ihned přiznala, zinkasovala jsem jeden káravý pohled a možná bych i dostala pravítkem přes prsty, ale tvářila jsem se hrozně zkroušeně. A z toho všeho toho plyne, že když vám zakáží alkohol a sacharidy, tak prostě vědí, proč to dělají.

A je lepší je poslechnout.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:49 14. dubna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  0
 • Haha
  0
 • Cože
  0
 • Trapas
  0
 • Sladký
  0
 • Tvl
  0


Komentáře