Expres testuje novou českou dietu: Měsíc je za mnou, co se za tu dobu změnilo?

 •   14:51
 • diskuse

Nikdy bych nevěřila, že se dá držet proteinová dieta a zároveň se klidně přejíst. | foto: Expres.cz

V sérii našich skvělých testů jsme toho už v redakci jedli hodně, ale aby to bylo jídlo v prášku, to ještě ne. Tak jsme se rozhodli vyzkoušet revoluční českou dietu, která slibuje výsledky a my jsme je na vlastní oči viděli. Do více jak měsíčního boje s tuky šla jedna z našich redaktorek.

Chtěla jsem s tím původně začít až prvního ledna, aby to bylo takové hezké předsevzetí, protože držet dietu během vánoc je navíc holý nesmysl. Ale nakonec nebylo zbytí, času a pak jsem si taky uvědomila, že prvního ledna jsem z předsevzetí nezačala dodržovat nikdy nic, čili to datum, kdy jsem vyhodila všechny zbytky jídla a došla si pro první proteinový pytlíček, padlo na 1. listopadu.Fotogalerie

Byla to příhodně neděle, čas, kdy se jí k obědu pečené maso, mastný vývar a pak něco děsně dobrého a nezdravého jako třeba tiramisu nebo zmrzlina.

Já jsem seděla u zeleninového rizota z prášku, celá rodina se mi posmívala a připadala jsem si opuštěná a nepochopená.

Je to blbost, akorát si zkazíš žaludek,“ tvrdil mi někdo nakládající si půlku bůčku s mořem špenátu a další se hned přidal: „A co jo-jo efekt? To jako pak nepřibereš zpátky? Já nevím, proč hubneš, ty hubená stejně nikdy nebudeš, jsi vysoká a velká po tátovi,“ a spousta dalších povzbuzujících vět a životních mouder lidí amatérsky (ne)vzdělaných v nutriční vědě, obezitologii, správné výživě a hlavně - daleko, daleko hubenějších.

Musela jsem uznat, že něco na těch ukrutně ošklivých slovech je. Vzrůstem jsem odjakživa byla taková malá godzillka, velkoboká a širokoramenná, drobnější kamarádky vedle mě vypadaly jako děti, nedělalo mi problém sníst cokoliv od celé kachny až po celou kýtu.

Jenže tehdy se to ztrácelo, rychle jsem rostla a stejně tak rychle jsem pálila kalorie, jakmile ale nastalo období „sedavého zaměstnání“, začalo být zle.

Horší už to být nemůže, pomyslela jsem si oného 1. listopadu, s povzdychem přijala krabici plnou sáčků s dietním jídlem, očima pohladila bůček a začala si sypat prášky do misky. Kroutili nade mnou hlavou i v práci a mezi nejčastější poznámky patřilo „Umřeš“ nebo o něco dobrosrdečnější „Budeš protivná a hnusná“.

Dietní plán It's my life!

Jedná se o speciální směsi, které suplují pocit, že máte před sebou opravdové jídlo. V jejich nabídce se nachází kaše, koktejly, polévky, těstoviny, rizota nebo omelety, všechny s příchutěmi.

Tyto výrobky jednak splňují veškeré dietní normy, ale hlavně i jako skutečné jídlo chutnají, sýrová omeleta skutečně chutná jako omeleta z vajec a sýru.

Příprava jídel je naprosto jednoduchá - stačí jen horká nebo studená voda.

Jídla obsahují všechny potřebné vitamíny, minerály a stopové prvky. Splňují všechna zdravotní a legislativní kritéria a jsou kvalifikovány jako náhrada celodenní stravy.

Žiju a protivná a hnusná jsem jen tehdy, když mám protivnou a hnusnou náladu. A mám strašnou radost z toho, že po měsíci, kdy jsem mohla tři týdny jíst jen pět speciálních směsí denně a v tom čtvrtém týdnu přidat jednou za den opravdické jídlo jako vařené nesolené maso a zelenou nebo bílou zeleninu, jsem vážně zhubla.

A to o deset kilo. Přes šest je čistý tuk, zbytek je voda, samozřejmě za začátku trochu svaly, ale ty mi zase narůstají zpět, a podobné věci, co vás dělají oteklými a nafouklými.

Já sama to na sobě nepoznám, ale já patřím k těm druhu žen, co si představují dietu jako když zavřete v noci oči a ráno se probudíte lehčí o dvacet kilo.

Nicméně padají mi kalhoty. V zimní bundě koupené na konci října trochu plavu. Lidi mi tvrdí, že je to na mě dost vidět. A špatně od žaludku mi není ani trochu. Nějaká paní se v reakci na můj text nedávno rozčilovala, že piju jakousi „ochucenou vodu“ a až začnu normálně jíst, že mi to hned vyletí zpátky.

Tohle není ochucená voda ani omylem a jíst začínám normálně a stejně mi po každém týdenním měření jde váha dolů.

Jestli pak zase přiberete jo-jo efektem, to už záleží jen a jen na vás. Na tohle žádná dieta recept nemá.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:51 7. dubna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  0
 • Haha
  0
 • Cože
  0
 • Trapas
  0
 • Sladký
  0
 • Tvl
  0


Komentáře