Expres testuje novou českou dietu: Kolik to vlastně na jeden týden stojí?

 •   18:44
 • diskuse

Kolik vlastně stojí celá dieta? Spočítali jsme to za vás. | foto: koláž Expres.cz

V sérii našich skvělých testů jsme toho už v redakci jedli hodně, ale aby to bylo jídlo v prášku, to ještě ne. Tak jsme se rozhodli vyzkoušet revoluční českou dietu, která slibuje výsledky a my jsme je na vlastní oči viděli. Do více jak měsíčního boje s tuky šla jedna z našich redaktorek.

Je pravda, že většina lidí se do předepsaných diet nepouští, protože se obecně má za tom že to stojí moc peněz.Fotogalerie

Ať je to krabičková, Atkinsonova nebo prostě nějaká od dietologa, panuje zažitý názor, že rozpočet za tuhle parádu zcela jistě bude převyšovat cenu jídla pro tříčlennou rodinu a nezbyde ani na sváteční oběd v neděli.

Já jsem sama - respektive - živím jen sebe a ano, jak správně tušíte, It’s my life dietu mám zdarma, protože dělám něco jako pokusného králíka a pak o tom píšu, jak to celé funguje a jak hubnu.

Takže pokud mi chcete říct, že mně se to lehko mluví, když za to nevydám finance, máte na to samozřejmě právo. Jenže to byste byli dost vedle. Pojďme si to proto spočítat.

Právě jsem skončila první fázi diety, tedy jedla jsem pět It’s my life jídel denně po dobu tří týdnů, a jeden sáček čehokoliv, ať je to polévka, koktejl, omeleta nebo rizoto stojí 75 korun.

To je na 375 korun za den.

Jen za normální oběd pravidelně dávám přes sto korun, protože cena obědového menu prostě takhle stojí. Ne, nosit ešusy s jídlem do práce prostě nebudu. K tomu cena za snídani, jídlo k večeři, ať už to je rychle něco k zhltnutí, něco uvařeného nebo někde v restauraci, řeknu vám, že kolikrát jsem se dostala denními výdaji dalece přes pět set korun.

Dietní plán It's my life!

Jedná se o speciální směsi, které suplují pocit, že máte před sebou opravdové jídlo. V jejich nabídce se nachází kaše, koktejly, polévky, těstoviny, rizota nebo omelety, všechny s příchutěmi.

Tyto výrobky jednak splňují veškeré dietní normy, ale hlavně i jako skutečné jídlo chutnají, sýrová omeleta skutečně chutná jako omeleta z vajec a sýru.

Příprava jídel je naprosto jednoduchá - stačí jen horká nebo studená voda.

Jídla obsahují všechny potřebné vitamíny, minerály a stopové prvky. Splňují všechna zdravotní a legislativní kritéria a jsou kvalifikovány jako náhrada celodenní stravy.

Ono totiž při této dietě nesmíte ani kapku alkoholu. A já jsem holka z Moravy zvyklá na to, že láhev vína dám k večeři jako nic.

A to klidně i víckrát za týden.

Nemám pocit, že si žiju na vysoké noze, funguju stejně jako většina mladých pracujících lidí, tedy bez vlastní rodiny, snažící se najít balanc mezi výplatou, společenským večerním životem, nájmem a zbylými radostmi volného času.

Proto když jednoduchými počty dojdeme k tomu, že za týdenní užívání speciálních směsí bych zaplatila celkově 2.625,- korun, ani to se mnou nehne. Žádné další finanční výdaje na jídlo už totiž nemáte.

Je mi to totiž jasné, že stejnou částku bych za těch sedm dní „normálního provozu“ dala stoprocentně a nejspíš i něco navíc.

Jen týdenní nákup mě obyčejně stojí tisíc korun, k tomu pak cena za klasické obědové menu přes pracovní dny a samozřejmě další peníze za alkohol. Za blbosti k zobání. Za nějaké chuťovky támhle a onde taky.

A navíc bych nikdy nezhubla. Skončila jsem třetí týden povinných pěti speciálních směsí a zhubla jsem téměř o 10 kilo, z toho něco málo 6 kilo samotného čistého tuku.

To vydá za všechno přepočítávání světa.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:44 2. dubna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  0
 • Haha
  0
 • Cože
  0
 • Trapas
  0
 • Sladký
  0
 • Tvl
  0


Komentáře