Chudák dívka se narodila bez tváře. Strašlivá nemoc z ní udělala „sloní ženu“

 •   19:09
 • diskuse

Vzácná nemoc připravila jednadvacetiletou Khadiju Khatoon z Indie o obličej. Má místo něj jen beztvaré kožní převisy. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

21 let stará Indka Khadija Khatoon na první pohled snad ani nevypadá jako člověk. Díky vzácné nemoci má dívka místo obličeje jen beztvarou masu kůže. Nemá oči ani nos a místo úst má jen otvor na straně hlavy. Nebohé Khadije nepomohou ani lékaři. Ti říkají, že jakákoliv operace by jí zabila.

Jednadvacetiletá Indka Khadija Khatoon se narodila s vzácnou genetickou nemocí, kvůli které brzy zcela přišla o obličej. Díky nemoci nazývané neurofibromatóza se už v dětském věku začala její tvář měnit v beztvaré cáry převislé kůže.Od své matky se Khadija nehne. Vzhledem k tomu, že je slaepá, potřebuje jí kvůli navigaci, ale i kvůli tomu, že se jinak sama bojí.

Od své matky se Khadija nehne. Vzhledem k tomu, že je slaepá, potřebuje jí kvůli navigaci, ale i kvůli tomu, že se jinak sama bojí.

Khadija se narodila v extrémně chudé části Indie rodičům Rashidovi a Amině. Bylo jim divné, že malá dívenka má nebývale mohutná oční víčka a na novorozenecké kůži se jí objevovaly boláky. Negramotní rodiče si však mysleli, že se jedná o běžnou novorozeneckou vyrážku, která sama od sebe přejde.

Khadija spolu se svými rodiči Rashidem a Aminou. kromě nich nikoho nemá.

Khadija spolu se svými rodiči Rashidem a Aminou. kromě nich nikoho nemá.

Že je situace vážná si Khadijini rodiče uvědomili, když ani v půl roce holčička nikdy neotevřela oči a boláky na její tváři se začaly zvětšovat a neustále přibývaly další. K doktorovi se s nemocnou dcerou vypravili díky své chudobě až když byl dívence rok a definitivně neviděla a přišla i o čich.

Dívky se kvůli jejímu vzhledu všichni bojí a straní se jí.

Dívky se kvůli jejímu vzhledu všichni bojí a straní se jí.

Lékaři malé Khadije diagnostikovali neurofibromatózu, dědičné onemocnění, při kterém se lidské tkáně nekontrolovaně deformují a bují na nic různé cysty a boláky. Díky nemoci Khadija dnes už ani nepřipomíná lidskou bytost, ale spíše kreaturu z hororu. Nemoc už u ní propukla v takové míře, že jakákoliv operace by jí nepomohla, ale naopak by jí zabila.

Navzdory tomu, že díky nemoci má Khadija zcela zdeformovaný obličej, který už ani nepřipomíná lidskou tvář, tvrdí, že je šťastná.

Navzdory tomu, že díky nemoci má Khadija zcela zdeformovaný obličej, který už ani nepřipomíná lidskou tvář, tvrdí, že je šťastná.

Lidé se pochopitelně Khadiji bojí a straní se jí. Tvrdí dokonce, že je prokletá. Dívka, která je od narození prakticky slepá tak žije pouze se svými rodiči. Navzdory nelehkému údělu tvrdí, že je šťastná a nic by na svém životě neměnila. Svou nemoc považuje za boží záměr.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:09 6. března 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  106
 • Cože
  73
 • Super
  23
 • Haha
  23
 • Trapas
  21
 • Sladký
  20


Komentáře