Dobrodruh a miliardář Richard Branson přečkal Irmu ve vinném sklepě, kolem je spoušť

Richard Branson hurikán Irma přečkal ve vinném sklepě. | foto: thepowerfullegacy.com

Extrémně ničivý hurikán Irma devastuje ostrovy v Karibiku a nechává za sebou naprostou spoušť. Jedním ze zasažených ostrovů byl i Necker Island, kde přebýval známý miliardář Richard Branson. A měl opravdu namále.

Branson, do jehož portfolia patří i vesmírná společnost Virgin Galaktic, má na Necker Islandu jedno ze svých sídel. Naštěstí pod haciendou se nachází „vinný sklep“, což ovšem není nějaký vinný sklípek, jak ho známe z jižní Moravy, ale moderní betonový bunkr, kde se dá přečkat i celosvětová apokalypsa. A k té se schylovalo, když k ostrovu dorazila Irma.O osud britského miliardáře panovaly obavy, ale ty rozptýlil jeho syn statusem na Twitteru: „Otec je ok, ale ve stresu.” Ostrov utrpěl silné škody a na vedlejší Tortole zahynul jeden člověk. Branson je zřejmě bez proudu, hlavní cesta na ostrově je z části zaplavená a pokrytá kořeny a kmeny stromů. Irma rovněž sfoukla zřejmě velmi populární bar Sugar Mill beach bar. Výčet škod na ostrově zabírá dva odstavce textu. Část obyvatel je ukrytá v betonovém bunkru v jiné oblasti ostrova. Všechny další ostrovy v oblasti jsou zničené.

Bransonovi lidé spí ve dvou pokojích a zdá se, že jim nic nechybí. Branson jen s trochou humoru dodává, že doufá, že v jeho sklepech zbyde i nějaké víno. Jinak ale už vážně dodává, že se obává o osud svých přátel z okolních ostrovů a už nyní spřádá plány, jak jim pomoci, potažmo jak přispět k rychlé obnově ostrovů.

V ohrožení jsou i sídla dalších celebrit, které jsou umístěny na ostrově Barbuda. I tam Irma udeřila velmi silně. O své domy se tak bojí například Johny Depp, David Copperfield, Oprah Winfrey, Mick Jagger, a dokonce i Donald Trump. I na jejich domovy se řítí hurikán o síle 5, což je nejvyšší stupeň. Irma ještě zdaleka své hrůzné dílo neskončila, a to ani nemluvíme o tom, že to není jediný hurikán, který USA trápí. Držme palce, aby obětí bylo co nejméně.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:06 7. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  8
 • Haha
  7
 • Super
  6
 • Cože
  5
 • Sladký
  5
 • Trapas
  4


Komentáře