Hurikán Irma slaví svátek a udeřil na pobřeží Floridy, již má první oběť!

Irma se blíží na Floridu. | foto: Expres

Hurikán Irma stále sílí a přesně jak meteorologové předpokládali, v neděli odpoledne udeřil v plné síle na pobřeží Floridy. Ti, kdo se nestačili evakuovat, již museli zůstat a zabarikádovat se doma, nebo utéci a využít nouzového ubytování ve městech. Všichni s napětím očekávají až se Irma, která navíc podle českého kalendáře slaví dnes svátek a již si na Floridě stačia vyžádat první oběť, přežene!

V neděli odpoledne udeřil hurikán Irma plnou silou na pobřeží Floridy. Ti, kdo nestačili utéct, se tak připravují na nejhorší a snaží se pohromu přečkat. Evakuace totiž již vzhledem k počasí nebyla možná letecky a cestovat za takového počasí autem je opravdu velice nebezpečné.Nebezpečí Irma představuje také pro dvě floridské jaderné elektrárny, proto se také jejich zaměstnanci připravují na případná krizová opatření.

Na Kubě, kde již hurikán udeřil, popadalo mnoho budov a řada cest je zablokovaných. V Havaně již evakuovali celé pobřeží, a to včetně delfínů.

10.září 2017 v 15:32, příspěvek archivován: 10.září 2017 v 15:36

VIDEO: NBC NEWS: North bound lane of U.S. Route 1 in Florida Keys is impassable as Hurricane #Irma makes landfall https://t.co/XZnj8gHVlJ

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

NBC NEWS: North bound lane of U.S. Route 1 in Florida Keys is impassable as Hurricane #Irma makes landfall https://t.co/XZnj8gHVlJ

Úřady na Floridě nyní varují před tornády, která zvedají množství mořské vody ve vzduchu a způsobují tak pohromu. Předpokládá se, že pobřeží skončí pod vodou, protože na rozbouřeném moři jsou vlny vysoké až osm metrů.

Na sociálních sítích se průběžně objevují videa od svědků řádění hurikánu Irma na Floridě. Většinou zachycují především stromy, ohýbající se ve větru. Jedno z videí natočila například modelka Zuzana Belohorcová, která i s rodinou zůstává na Floridě, protože se nestačila včas evakuovat.

Irma si na Floridě odpoledne také vyžádala první oběť. Byl jím muž v okresu Monroe, který v prudkém poryvu větru nezvládl řízení svého vozu a havaroval. Naprosto první obětí však byl důchodce, který v pátek připravoval bednění na okna svého domu a spadl ze žebříku.

Řada lidí také byla postižena výpadky elektřiny, což představuje velký problém zejména pro ty, kdo se zabarikádovali doma a čekají, až se zlé počasí přežene.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:46 8. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  7
 • Tvl
  6
 • Cože
  5
 • Haha
  4
 • Trapas
  4
 • Sladký
  4


Komentáře