Smrt v Hurghadě objasněna? Britský pár se zřejmě otrávil jedem na hubení hmyzu!

Britský pár byl možná otráven jedem na hubení hmyzu, který byl použit v sousedním pokoji. | foto: Internet

Britský pár, který za dosud nevyjasněných okolností zemřel v pokoji luxusního hotelu v Hurghadě, mohl zabít nebezpečný přípravek na hubení hmyzu. Ve vedlejší místnosti jej o den dříve použila deratizační firma a výpary se pak možná stropem dostaly ven. Tato varianta by se shodovala i s tvrzením dcery zemřelých manželů, podle níž v pokoji něco podivně páchlo a zřejmě to oba dva zabilo.

Britský pár podle jejich dcery Kelly zabilo něco, co podivně páchlo v jejich pokoji. A nové zjištění serveru The Times ukazuje, že by dost možná mohla mít pravdu.Jak se totiž ukázalo, specializovaná firma pouhý den předtím použila ve vedlejším pokoji přípravek na hubení hmyzu. Jde o tzv. lambda cyhalothrin, který je vysoce toxický a dráždivý pro všechny savce, člověka nevyjímaje.

V pokoji, kde byl jed použit, firma podle všeho utěsnila dveře páskou, aby se výpary nedostaly ven. Jenže i přesto zřejmě část látky nakonec z místnosti skutečně unikla, a to stropem. 

Cooperovi se pak mohli přes noc životu nebezpečných výparů nadýchat, což by vysvětlovalo to, proč byli John a Susan předchozího večera zcela v pořádku, ale druhý den je dcera Kelly oba našla ve velmi vážném stavu.

„Dcera byla v tom pokoji s mojí maminkou a prý zaregistrovaly podivný smrad. Jediné, co s tím udělaly, bylo, že ten zápach přestříkaly parfémem. Potom za nimi do pokoje přišel i otec a usnuli tam, ale dcera se asi po hodině vzbudila s tím, že se jí z toho zápachu dělá špatně. Můj táta ji proto přivedl za mnou, rozloučili jsme se a šli jsme spát odděleně. Táta byl ještě v pořádku a řekl, že se uvidíme zítra,“ popsala Kelly již dříve s tím, že je o otravě svých rodičů přesvědčena.

Zjištění The Times ji dává za pravdu. V luxusním hotelu Steigenberger Aqua Magic byl zjištěn i výskyt bakterie Shigella a hodně se mluví o tragických hygienických podmínkách v místní kuchyni, v případě britského páru je ovšem otrava jídlem prakticky vyloučena.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat