V egyptském hotelu, kde zemřeli Britové, bylo objeveno mnoho nebezpečných bakterií

Důvod smrti manželského páru zatím není známý. | foto: Profimedia.cz

Poté, co ve čtyřhvězdičkovém egyptském hotelu v Hurghadě zemřeli v srpnu dva Britové, rozhodla se cestovní kancelář Thomas Cook, která pobyt zprostředkovávala, objednat speciální vyšetření hygienických podmínek. Na místo se vydal tým hygieniků a ti potvrdili přítomnost nebezpečných bakterií.

V hotelu Steigenberger Aqua Magic totiž objevili výrazně zvýšené množství bakterií E. coli a stafylokoka.

Přestože však ani oni, ani další vyšetřovatelé nevěří, že je toto zjištění jakkoliv spojené se smrtí páru. Ta tak zůstává stále záhadou.

Po pobytu v hotelu si desítky lidí stěžovaly na zdravotní problémy, se kterými už výskyt těchto bakterií spojený být může. Většinou se jednalo o otravy z jídla, které nebylo správně uskladněné nebo tepelně zpracované. V něm se právě E. coli může vyskytovat.

Podle cestovní kanceláře se hygienické podmínky v hotelu zhoršily už letos na jaře, odkdy začali klienti hlásit zdravotní problémy. 

Z evakuovaných tří stovek britských turistů z tohoto hotelu, kdy evakuace začala po smrti manželského páru, se zdravotní problémy objevily i u dalších. Dvě ženy měly dokonce úplavici.

Zdravotní problémy zažila na dovolené ve stejném hotelu i jedna česká rodina, která se dávala dohromady ještě měsíc po návratu.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat