Český pár napadený v Hurghadě: Muž byl problémový host, tvrdí hotel

 • Pár byl na dovolené v hotelu Titanic Palace v Hurghadě
 • Jedná se o stejný hotel, kde vraždil Petr Kramný
 • Sabina (27) byla terčem sexuálního obtěžování plavčíkem
 • Honza (27) se jí zastal a personál ho za to brutálně zbil
 • Vedení hotelu Honzu přestěhovalo do jiného hotelu, Sabině to neřekli

Co říká ministerstvo na incident Čechů v Hurghadě? | foto: Expres

Honza a Sabina (27) zažili podle svých tvrzení pekelné chvíle plné sexuálního obtěžování a bití v hotelu hrůzy Titanic Palace v egyptské Hurghadě. Jak na jejich otřesný zážitek reagovalo ministerstvo zahraničí?

Sabina (27) a Honza (27) se rozhodli strávit dovolenou v egyptské Hurghadě. Pro svůj pobyt si vybrali hotel Titanic Palace, který nechvalně proslul především tím, že v něm vraždil Petr Kramný. Sabina se však stala terčem sexuálního obtěžování plavčíkem a Honza neváhal, aby se jí zastal. Došlo k roztržce, kterou rozháněl zbytek personálu, a plavčík se později rozhodl pomstít se. Honzu se svými kumpány brutálně zbili.Personál hotelu situaci vyřešil podivně. Místo aby se zbavil neukázněného zaměstnance, Honzu přestěhoval do jiného hotelu, avšak jeho přítelkyni Sabinu o tom neinformoval. Ta tak zažila velmi hrůzné okamžiky, kdy nevěděla, co se stalo! Sabina (27) bezprostředně po incidentu informovala ministerstvo zahraničí o tom, co se během její dovolené v Egyptě dělo.

Reakce byla následovná: „Můžeme potvrdit, že se na naši ambasádu v Káhiře ve středu 2. 8. večer před svým odletem do Prahy obrátila jedna Češka s tím, že její přítel měl být v návaznosti na sexuální obtěžování její osoby napaden, svázán, zbit a okraden. Na dotazy ohledně aktuální konzulární pomoci dotyčná sdělila, že žádnou nepotřebují a že se nacházejí na letišti, kde čekají na svůj spoj do Prahy. Zároveň se domlouvala s naším kolegou, že by ráda případ řešila dál. Ten ji informoval o možném postupu a upozornil ji také, že je potřeba mít oficiální dokument. Policejní zprávu ani svědectví delegáta však dotyčná v průběhu telefonátu neměla. Během uplynulého víkendu s ní byla naše ambasáda znovu ve spojení. Dotyčná informovala naše kolegy, že nějakou dokumentaci má a pošle ji. Egyptská strana nás o ničem neinformovala,“ sdělila Irena Valentová, zástupkyně ředitelky tiskového odboru.

Sabina poté měla jakousi dokumentaci doplnit, zpráva od egyptské policie, která však v době incidentu podle informací Blesku měla být přímo v hotelu, stále chybí.

K dispozici má napadený pár také zdravotní dokumentaci od českého lékaře, který bezprostředně po příletu zpět do Česka vyšetřoval zbitého Honzu. Uvádí v ní mimo jiné tržnou ránu na hlavě, krevní výron na bedrech, modřiny na rukou i lýtku, odřeniny nebo otlak po svázání.

A jak celou záležitost s odstupem času a z bezpečí domova vidí Sabina a Honza?

„Chovali jsme se, jak jsme zvyklí u nás v Česku – přátelsky, protože takoví jsme. A to byla chyba! Takové bití a hlavně omezování člověka na svobodě je trestuhodné, stejně jako krádež. To si zaměstnanci hotelu nemohou dovolit. Takovéto chování Egyptu reklamu nedělá. Požadujeme, aby se naším případem ambasáda zabývala. Nemusíme být jediní. Vše jsme tam písemně zaslali,“ uvedl pár pro deník Blesk.

Co se hotelu týče, ten podle dostupných informací tvrdí, že Honza býval často velmi opilý a byl to problémový host.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:30 8. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  7
 • Tvl
  7
 • Cože
  6
 • Trapas
  6
 • Haha
  5
 • Sladký
  4


Komentáře