Matka a dcera zahynuly žízní v domácí sauně! Umíraly 1,5 hodiny

Rozbít se jim podařilo jen vnitřní sklo, takže se nedovolaly pomoci. | foto: Policie ČR

Málokdo by čekal, že nalezne smrt zrovna v sauně. Dvěma nešťastnicím (+45, 65) z Robous na Jičínsku se ale posezení v horké místnosti stalo osudným. Z rozpálené sauny se totiž nemohly dostat!

Matka s dcerou (+45, 65) si na návštěvě u svých známých v Robousech na Jičínsku chtěly vyzkoušet domácí saunu. To se jim bohužel stalo osudným, když totiž chtěly z horké chatky odejít, nedopatřením ulomily kliku a nemohly se dostat ven. Jejich volání o pomoc nikdo neslyšel a tak se sauna přehřála, ženy upadly do bezvědomí a nakonec zemřely na dehydrataci.Specialista na výrobu saun Michal Dyntar uvedl že majitelé domácí sauny udělali při její stavbě několik zásadních chyb, které jejich známé stály život. Nejdůležitějším přešlapem je to, že dveře do sauny se musí otevírat ven a nesmí mít žádný zámek se západkou. „Musí být buď na samouzavírací panty nebo opatřené magnetem. U venkovních saun se používá případně petlice,“ varoval Dytnar.

Fotogalerie

Ženy se ze sauny nemohly dostat ven ani oknem, které se jim nepodařilo ani rozbít, aby přivolaly pomoc. Okna by však měla být stejně jako dveře otevíratelná. „Minimálně jedno by se mělo dát otevřít,“ podotkl expert. Další možností zabezpečení je nainstalovat do sauny tlačítko s alarmem, případně čidlo, které při přehřátí vypne topení. Ani to však majitelé hororové sauny neudělali.

Zda za neštěstí je někdo odpovědný a bude kvůli smrti žen někdo obviněn, zatím není jasné. „Přesné okolnosti tragédie nadále vyšetřují jičínští kriminalisté,“ sdělila deníku Blesk policejní mluvčí Iva Kormošová.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:34 15. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  28
 • Tvl
  14
 • Super
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  8
 • Haha
  6


Komentáře