Nejnebezpečnější Turek v Evropě? Tento politik chce seznam nepřátel islámu!

Turek Tunahan Kuzu | foto: Reuters

Dnešní den byl pro Holanďany velice napínavý, konaly se totiž parlamentní volby. A protože je společnost v zemi momentálně velice rozdělená, panovaly ohledně budoucího výsledku hlasování všemožné obavy. Velká část lidí se tak například obávala vítězství pravicově orientovaného Geerta Wilderse, zatímco zcela přehlédla a podcenila jiného šíleného kandidáta!

Geert Wilders je ve světě známý díky dvěma věcem. První z nich jsou jeho děsivé vlasy, které ze všeho nejvíce připomínají něco mezi Jollym Jokerem a šášou Crustym. Tou druhou jsou jeho krajně pravicově zaměřené politické názory.Politik čelí obvinění z diskriminace a podněcování k rasové nenávisti kvůli svým výrokům na adresu marockých přistěhovalců.

Politik čelí obvinění z diskriminace a podněcování k rasové nenávisti kvůli svým výrokům na adresu marockých přistěhovalců.

Tento zarputilý odpůrce imigrace a islámu nechvalně proslul jak přirovnáním Koránu ke knize známého nacistického vůdce Adolfa Hitlera Mein Kampf, tak tvorbou protiislámského filmu „Fitna“, který popudil nejen členy muslimské obce, ale také mnohé nemuslimské obyvatelstvo Holandska.

V roce 2009 měl Wilders dokonce navštívit Česko, ale protože značná část tuzemských politiků byla proti, návštěva byla odložena na neurčito.

Zatímco Wildersova Strana svobody u voleb proti svému očekávání pohořela a umístila se až na druhém místě, protože vítězství jí ukradla liberální strana VVD Marka Rutteho, který se v posledních dnech poroslavil především tím, že nedovolil v Rotterdamu přistát tureckému ministrovi, v parlamentu obsadí tři křesla jiné šílené politické uskupení, jehož překvapivé vítězství, zdá se, nikoho neděsí!

Radši diktátora než liberála

Strana DENK, přezdívaná „turecká strana“, v jejímž čele stojí Tuhanan Kuzu, se na rozdíl od Strany svobody řadí ke krajní levici a zastává tvrdě proimigrační politiku. Její vůdce proslul skandálem, kdy neváhal potřást si rukou s tureckým prezidentem Erdoganem, který pro velkou část Evropy symbolizuje ohrožení demokracie, ale odmítl ruku podat izraelskému premiérovi Netanjahuovi, protože „si nebude podávat ruce s Židem“.

Thanan Kuzu a jeho strana DENK získali tři křesla v parlamentu.

Thanan Kuzu a jeho strana DENK získali tři křesla v parlamentu.

Kromě toho Kuzu propaguje zavedení „registru rasistů“, což jsou všichni, kteří se jakkoli negativně vyjádří na adresu imigrace, islámu či kohokoli, kdo pochází z Blízkého východu. Ten, kdo by se na černé listině ocitl, by podle něj měl mít zakázáno pracovat ve státních službách. Dále Kuzu požaduje, aby měli islámští duchovní volný přístup do kasáren, nemocnic, škol a vězení, stejně jako křesťanští duchovní.

Stát by samozřejmě neměl mít právo zasahovat do jejich učení.

Strana DENK sice získala „jen“ tři křesla, ale její úspěch poukazuje na určitou rozpolcenost Holandska. Přeci jen fakt, že v parlamentu nyní bude mít zastoupení celkem 13 stran, o něčem svědčí.

A když připočteme ještě momentálně napjaté vztahy s Tureckem, dostaneme docela výbušný koktejl. Jak si s ním země poradí, ukáže čas.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 15. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  30
 • Super
  18
 • Cože
  15
 • Trapas
  14
 • Haha
  12
 • Sladký
  9


Komentáře