Kamion havaroval do zahrádkářské kolonie, do půdy vytekla nafta

Asi deset hektolitrů nafty nasáklo do půdy, která rodí rajčata a papriky a další zeleninu. Kamion totiž skončil až v zahrádkářské kolonii v Ostravě.

Nehoda se odehrála u dálnice D56. „Kamion s návěsem havaroval v příkopu v zahrádkářské kolonii. Do půdy uniklo ze dvou palivových nádrží kolem 1000 litrů nafty. Řidič vyvázl podle zasahujících hasičů bez vážnějších zranění a zlomenin, stěžoval si na bolest na hrudníku,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hasiči museli použít sorbent na zasypání naftové skvrny v zahrádkách a zajistit museli i nedaleký potok. „Kamion, který vezl ocelové konstrukce, při jízdě přes zahrádkářskou kolonii naštěstí nikoho nezranil a skončil na kolech. Jeden z vyvrácených stromů propíchl štít jedné z poškozených zahradních chatek. Dalších 50 litrů nafty hasiči odčerpali z palivových nádrží do náhradních nádob. Havarovaný kamion zabezpečili před požárem,“ popsal mluvčí.

Na místě byli i pracovníci podniku Povodí Odry, odboru životního prostředí a České inspekce životního prostředí. „Specializovaná firma dostala na starost odtažení kamionu a další firma vytěžení kontaminované zeminy,“ uvedl Kůdela.

Během zásahu byly s opatrností průjezdné oba pruhy dálnice D56 ve směru z Frýdku-Místku do Ostravy.Komentáře