Komentář: Syn Gregorové vystupuje přesně jako otec. Se ctí

Hana Gregorová prožívá kvůli rozchodu se svým o 32 let mladším milencem obrovský tlak. Ondřej Koptík ji totiž neváhá dehonestovat oplzlými básněmi, veřejně grilovat a nabourávat její důstojnost. Ondřej Gregor Brzobohatý k věci zaujal překvapivě chladný postoj. Věc má však dva úhly pohledu. Zachovává snad úroveň svého otce?

Již několik dní žije celý národ rozchodem Hany Gregorové a Ondřeje Koptíka. Ten na svém Facebooku sdílí vlastní poezii, v rámci níž však zveřejňuje věci, které Gregorové jen ubližují. Odhaluje snímky z jejich intimního života, detailně popisuje jejich pohlavní styk a poníženě prosí, aby ho herečka vzala na milost. Zoufalé manévry střídají ještě zoufalejší, kdy jí nadává a osočuje, pak se zase omlouvá.

Dlouho se čekalo na vyjádření jejího syna Ondřeje Gregora Brzobohatého. Mnozí doufali, že se postaví tvrdě na obranu své matky a strčí Koptíkovi hlavu pod gilotinu. To se však nestalo. 

 „Tentokrát není třeba nikoho bránit ani očišťovat. Pan Koptík si pod sebou zkrátka podřezává větev a lidé si o tom jistě udělají svůj vlastní obrázek,“ řekl Expresu herec.

Ondřej nebere Koptíka jako partnera ke konfrontaci.

Ondřej nebere Koptíka jako partnera ke konfrontaci.

„Dobré jméno našeho rodu nikdy nebylo a nebude v rukou pana Koptíka. Svým jednáním poškozuje jedině sám sebe,“ dodal.

Mnohé takový veřejný postoj zklamal. Není snad jeho morální povinností vytasit coby syn Hany Gregorové kord a bránit matčinu čest?

V románu Alexandra Dumase možná, ve skutečnosti se však Ondřej zachoval tak, jak by se s největší pravděpodobností zachoval jeho otec. 

Radoslav Brzobohatý se vždy řadil k české herecké elitě. Mnozí ho považují za jednoho z nejlepších herců v historii. Patří k legendám, a to nejen kvůli jeho dokonalým hereckým schopnostem, ale také pro svou náturu. 

Brzobohatý nikdy veřejně nepovolil uzdu svým emocím. Na nikoho neplival špínu, nesnižoval se k tomu, aby kohokoliv srážel, nevyvolával zlost, a to ani v momentě, kdy byl pod palbou kritiky. Vždy zachovával šarm, noblesu a úroveň.

S Brzobohatým to byla podle Gregorové láska na první pohled.

S Brzobohatým to byla podle Gregorové láska na první pohled.

Kdyby tu dnes byl a mohl se k celé věci vyjádřit, rozhodně by si nestoupl na piedestal a plamenně nevykřikoval. Nehonil by Koptíka s baseballovou pálkou ani jinak neexhiboval. 

Nejspíše by nonšalantně pozvedl obočí a s rozvahou sobě vlastní by pronesl: „Podívejte se, způsob chování tohoto člověka mi nestojí za komentář. Každý svého štěstí strůjcem.“

A přesně to také udělal Ondřej, který se projevil jako skutečný syn svého otce. Zachoval důstojnost a dal světu najevo, že Koptík ani nikdo jiný ho nedonutí, aby narušil jistou linii projevu, kterou mu Radovan vtiskl.

Právě takovým chováním totiž chrání nejen svou matku, ale celou rodinu. Odmítá jakýkoliv tyjátr či veřejnou bitvu.

A to je jediný způsob, jak vyhrát. 

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:41 19. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  217
 • Haha
  30
 • Trapas
  24
 • Tvl
  18
 • Cože
  12
 • Sladký
  12


Komentáře