Kdo je krásná Vietnamka z filmu Miss Hanoi? Podnikatelka, která se vzepřela vlastní komunitě!

Ha Thanh Špetlíková se umí vzepřít. | foto: Falcon

Proslavila se díky roli exotické sestřičky Tien z nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě, Ha Thanh Špetlíková má ale mnohem vyšší herecké ambice. Ty se jí mohou nyní naplnit díky dlouho očekávanému filmu Miss Hanoi, v němž získala svou první velkou roli. Kdo je ale krásná Vietnamka, která uchvátila Česko?

Miss Hanoi. Tak se jmenuje očekávaný snímek režiséra Zdeňka Viktory, který příští týden vstoupí do kin. Ten do hlavní role obsadil právě Ha Thanh Špetlíkovou, která společně s protřelým Davidem Novotným má vyšetřit vraždu, jejíž stopy směřují do vietnamské komunity. A ačkoliv Ha Thanh působí zakřiknutým dojmem, právě své komunitě se musela v minulosti sama vzepřít.

„S tím se setká každý, kdo pochází z odlišné kultury a žije v jiném prostředí. Nejde se tomu vyhnout. Pokud nežijete v izolované komunitě, dostanete se časem do bodu, kdy máte pocit, že si musíte vybrat jednu, nebo druhou cestu. Žijete dvojí život a to člověka drží v nekončícím napětí,“ myslí si herečka, která si sama musela vybrat.

„Takhle se ve mně tenkrát potkávaly protichůdné světy – vietnamská rodina versus čeští přátelé, moje generace versus generace mých rodičů, umění proti praktickému byznysu. Bylo to dost schizofrenní a trvalo dlouho, než jsem si dokázala srovnat věci v hlavě. Než mi došlo, že v sobě dokážu tyhle světy propojit a nelhat ani sobě, ani svému okolí,“ přiznává Špetlíková, která se vzepřela opravdu se vším všudy.

Ačkoliv to není v uzavřené vietnamské komunitě obvyklé a mnohdy ani přípustné, Ha Thanh se provdala za Čecha, Martina Špetlíka. Právě s ním před několika lety založila v Praze dvě kavárny, které z ní udělaly finančně nezávislou ženu.

Otázkou je, zda se bude Ha Thanh i nadále chtít věnovat herectví, nebo se plně zaměří na podnikání, které jí vydělává. Zásadní budou nejspíš kritiky filmu Miss Hanoi. Mimo jednu výjimku totiž Špetlíková role získávala kvůli svému exotickému původu. Pouze do filmu Úsměvy smutných mužů byl obsazena, protože se tvůrcům hodila typově, ačkoliv v původní předloze není představitelka Soni vietnamského původu. Zarážející je, že herečka musela ztvárnit narkomanku, což překvapilo i ji, že se právě pro tuto roli režisérovi Danu Svátkovi hodila.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:07 7. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  19
 • Tvl
  7
 • Cože
  6
 • Trapas
  5
 • Haha
  4
 • Sladký
  4
Komentáře