Reklama

Opilé slovenské filmaře v Cannes zabásla policie, musela se za ně přimluvit máma

29. května

Slovenští filmaři si v Cannes uřízli ostudu. | foto: Koláž Expres/Profimedia

První hokej, teď filmový festival v Cannes. Slováci čelí jedné ostudě za druhou. Po premiéře filmu Out se ve Francii tak opili, že je musela zadržet policie. Došlo i ke rvačce. Co přesně se na prestižní akci odehrálo?
Reklama

Na prestižním filmovém festivale v Cannes byl letos uveden film slovenského scenáristy a režiséra Györgyho Kristófa, bývalého studenta pražské FAMU, který jeho premiéru oslavil tak, až ho musela zadržet policie.

Oslava premiéry filmu byla totiž dle ochranky až příliš hlučná a veselá.

„Po premiéře, která dobře dopadla, jsem zjistil, že ze mne konečně opadlo to napětí a můžu svobodně tančit. Ochrance se to však zdálo až příliš,“ cituje Györgyho Kristófa webová stránka ujszo.com.

Snažili se režiséra vyvést z prostor, kde se večírek konal, on se však nechtěl nechat. Do potyčky se navíc přimotal také zvukař Ján Richter a producent Marek Urban. Ti přispěchali kamarádovi na pomoc.

Že se film dostal do Cannes, byl pro Slováky velký úspěch. Ten však přehlušila...

Že se film dostal do Cannes, byl pro Slováky velký úspěch. Ten však přehlušila opilecká eskapáda.

Přivolaná policie zlomila zvukaři v rámci potyčku ruku a všechny hříšníky odvezla na policii. „Propustili mě až po několika hodinách díky intervenci mojí matky,“ uvedl pro maďarský web režisér.

Programovému řediteli soutěžní sekce Un certain regard, v rámci níž film soutěžil, Kristóf poslal dopis, v němž inkriminovanou událost popsal. Snažil se hlavně vysvětlit, že se nepříjemná záležitost neodehrála přesně tak, jak popisuje ochranka, a už vůbec kvůli nim nemusela na místo jezdit policie.

Fotogalerie

Reklama
Reklama
Reklama

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:04 26. září 2017. Anketa je uzavřena.

  • 58
  • 39
  • 31
  • 28
  • 26
  • 26

Komentáře

Reklama