Rozhovor s Guru Járou z manilského vězení: Provádí „odháčkování“ i v base?

Expresu se podařilo získat exkluzivní záběry přímo z drsného asijského kriminálu, kde sedí nechvalně proslulý Guru Jára, který rád „odháčkovává“ ženy. I za mřížemi promluvil o sexuálních praktikách. Přinášíme přepis toho nejlepšího, co v rozhovoru řekl.

Jaroslav Dobeš alias Guru Jára sedí i se svou spolupracovnicí Barborou Pláškovou od roku 2015 ve vězení na Filipínách kvůli obvinění z rituálního znásilnění, které příznivci jeho církve nazývají „odháčkováním.“Zakladatel ezoterické školy Poetrie považuje pobyt v drsném vězení za svou životní zkoušku a se zážitky se teď chce podělit prostřednictvím knihy Metafyzické mříže, která má kromě češtiny vyjít mimo jiné v japonštině, němčině, angličtině a ruštině.

„Óm nadsamec“ mimo jiné popisuje, jak to je v manilském vězení pro cizince se sexem. Občas sem pustí partnerku „na barák,“ ale to pak dělají v zásadě přede všemi, což mnohé ženy nezvládnou. Mužská homosexualita je tu asi tak 30%, u žen nižší. Fungují tu takzvané tomboy, holky ostříhané na kluky, ale to po celých Filipínách, kde naopak nikdo neuznává mužskou homosexualitu. Takže, když dozorci narazí na souložící muže, v hrůze prchají,“ popisuje Guru Jára.

Fotogalerie

„Pro mě je tohle laboratoř pro život,“ říká Jaroslav Dobeš a pokračuje v povídání o tom, jak to chodí ve vězení ohledně drog a alkoholu: „Drogy se pašují snadněji. Máme tu nepolepšitelného vařiče alkoholu, který vaří z cukru a čehokoliv. Obvykle má prý 21% alkohol. Strašlivě to smrdí.“

Drsné zacházení v manilském vězení ale teď na nějakou dobu skončilo. „Máme teď takové dobré období, protože po útěku Houdiniho vyházeli většinu bachařů, včetně šéfa. Ti noví jsou víceméně neutrální. Nový šéf razí politiku vyklízení, takže se tu pomalu začíná dát dýchat. Máme za sebou dva drsné měsíce restrikcí, bez návštěv,“ líčí Dobeš.

Zlínský krajský soud předloni odsoudil Dobeše na 10 let vězení, tento verdikt byl však po odvolání zrušen. Termín nového soudního jednání ve Zlíně ještě není určen.

Guru Jára ale svou vinu stále odmítá. „Odsoudil mě předseda soudu, ovlivněný soudkyní, která mé akce několik let organizovala. Důvod byl, aby se to neprozradilo,“ řekl Dobeš v rozhovoru s Lubošem Y. Koláčkem, který ho navštívil přímo ve vězení.

Duchovní vůdce má stále své příznivce, kteří ho podporují, přepisují jeho texty, které píše na koleni, a nosí mu jídlo. Na útěk z vězení nepomýšlí. Pobyt ve vězení bere jako svůj test.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:03 28. června 2016. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  50
 • Super
  28
 • Trapas
  22
 • Tvl
  13
 • Sladký
  10
 • Cože
  9


Komentáře

Expres.cz