Kramný píše z vězení dopisy, předložili jsme jeho písmo grafoložce. Verdikt?

Expres nechal písmo Petra Kramného podrobil | foto: koláž Expres.cz/reprofoto TN.cz

Web Tn.cz přinesl nový dopis z vězení od Petra Kramného, který je zatím nepravomocně odsouzen na 28 let za vraždu manželky a dcery. Dopis napsal vlastní rukou, a proto Expres poprosil grafoložku, aby okomentovala, jakou má Petr Kramný podle svého rukopisu povahu.

Ve Vazební věznici v Ostravě má Petr Kramný dostatek času na přemýšlení. Webu Tn.cz proto napsal, že většinu času tráví přípravou na další soudní stání a korespondencí se svou obhájkyní Janou Rejžkovou.„Nechci házet všechny do jednoho pytle, nebudu říkat, že ten soudce, který se divně tváří, je darebák. To bych klesl na úroveň všech, kteří mě soudí za to, že se na snímcích v novinách divně tvářím. Znají mě jen ze snímků z novin a televizních záběrů a tam jsou vždy záběry, které mě ukazují takového,“ píše Petr Kramný, který si zároveň stěžuje na podjatost soudu.

Ukázka rukopisu Petra Kramného.

Ukázka rukopisu Petra Kramného.

Slova jsou jedna věc, ale co Kramném vypovídá jeho rukopis? Předložili jsme ukázku jeho písma odbornici.

„Své pocity pisatel nedává najevo, je uzavřený a velmi nerad své nitro odhaluje, v jeho charakteru převažuje introverze, má jakýsi svůj vnitřní svět, který se odlišuje od světa většiny ostatních,“ uvedla pro Expres grafoložka Zuzana Dobiášová z Asociace grafologů ČR. Podle ní Kramný nedává najevo ani své cíle a ani své záměry.

„Neplánuji nic. Až se to stane, tak vám budu ochotný odpovědět,“ píše Kramný v dopise. Je to ale opravdu tak?

Kramného rukopis totiž podle grafoložky prozrazuje, že je tento sedmatřicetiletý muž ve svém jednání je vytrvalý a aktivní. „Dokáže být ale také unáhlený, jak v jednání, tak v projevování emocí,“ uzavírá Dobiášová a tím nepřímo potvrzuje, že Kramný může podlehnout afektu.

Co se ale doopravdy odehrává v hlavě nejznámějšího nepravomocně odsouzeného vraha, je ale velmi těžké rozluštit. Petr Kramný se totiž u soudu buď nadneseně usmívá (a je vidět, že si užívá pozornost), nebo se tváří velmi nezúčastněně, skoro jako mimo tento svět.

Přesně jak tvrdí odbornice na rukopis.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 1:51 28. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  35
 • Super
  10
 • Tvl
  9
 • Cože
  6
 • Haha
  5
 • Sladký
  4


Komentáře