Gene Simmons si chce nechat patentovat „paroháče“. Končí rock, jak ho známe?

  •   12:39
  • diskuse

Paroháče považuje za své duševní vlastnictví. | foto: Profimedia.cz

Gene Simmons ze známé kapely KISS si hodlá nechat patentovat „paroháče“, proslulé gesto všech tvrďáků, motorkářů a rockerů. Pokud by tak skutečně učinil, měl by právo vymáhat odškodnění za neoprávněné užití tohoto znaku. Co na to fanoušci tvrdé hudby a uživatelé znakové řeči?

Kapela KISS je možná více než hudbou známá svým výstředním vzhledem, se kterým v 70. letech, kdy se proslavila, udělala doslova díru do světa. A v té době prý Gene Simmons, jeden ze zakládajících členů kapely, poprvé užil na pódiu ono gesto, které všichni od té doby napodobují.Simmons však přišel s šokujícím nápadem, rozhodl se totiž, že si „paroháče“ nechá patentovat! Na patentový úřad přišel dokonce s tím, že je schopný ono gesto přesně datovat. Poprvé ho prý na koncertě ukázal 14. listopadu 1974!

Pokud by mu patentový úřad vyhověl, znamenalo by to, že rocker Gene Simmons může požadovat odškodnění pokaždé, když někdo gesto nepovoleně užije.

To by ale mohl být velký problém, stejný symbol totiž užívá angličtina ve znakové řeči pro lásku a v Itálii ono gesto značí, že je dotyčný, kterému ho ukazujeme, paroháč.

Uvidíme, zda Simmons na úřadě pochodí a zda budou zohledněny veškeré okolnosti. Pokud ne, všichni metalisti a motorkáři na světě budou asi pořádně naštvaní!

Fotogalerie

Komentáře