Takhle vydělává Gabriela: Koukalovi dostanou za knihu pořádný balík!

Koukalovou z podepisování musela bolet ruka. | foto: Jiří Pitrof

Za biatlonovou kariérou udělala tečku, hluboko do kapsy ale Gabriela Koukalová určitě mít nebude. Podle hrubých výpočtů by si totiž spolu s manželem Petrem měli knihou „Jiná Gabriela Koukalová“ přijít na pořádný balík peněz. Vyprávění Gabriely jim nejspíš vynese bezmála dva a půl milionu korun!

Marketingový génius Petr Koukal a jeho žena Gabriela si mnou ruce. O bulimii kdysi výborné biatlonistky živě diskutuje celá země a kniha „Jiná Gabriela Koukalová“ se prodává jako na běžícím pásu. Například síť knihkupectví Luxor hlásí, že se v jejich prodejnách během prvního týdne zaprášilo po 1200 výtiscích. Na autobiografii českého sportovce velmi slušný počin.

Pravda ale je, že se manželé na prodejnost knihy v podstatě vůbec nemusí ohlížet. Podle informací Blesku totiž Koukalovi 30 tisíc kusů prodali distribuční společnosti a peníze za ně už nejspíš vyinkasovali. To by znamenalo, že ať už bude kniha „Jiná Gabriela Koukalová“ trhat prodejní rekordy, nebo se na ni bude prášit v regálech s výprodejem, oni budou mít dávno vystaráno.

Blesk se proto obrátil na odborníky s žádostí o odhad, na kolik by si Koukalovi měli při prodeji 30 tisíc výtisků přijít poté, co se o zisk podělí s ostatními, kteří na knize pracovali.

Ohromnou výhodou dvojice bývalých sportovců je, že si Gabrielinu autobiografii vydali sami v nakladatelství Koukalova otce Petra Koukala staršího. Náklady na výrobu proto činí pouze čtvrt milionu korun, o zisk se navíc nebudou muset dělit i s nakladatelem, ale pouze s distributorem a autorem knihy Martinem Moravcem.

Příjem z knihy by měl činit zhruba 7 080 000 korun, po odečtení čtvrtmilionových nákladů tedy 6 830 000 korun. A to už je částka, kterou si mezi sebe budou všechny tři strany porcovat. 

Gabriela Koukalová křtila svou knihu.

Gabriela Koukalová křtila svou knihu.

Autor knihy dostává podle zvyklostí v oboru přibližně 10 %, tedy 683 000 korun, distributor pak 55 %, což je v přepočtu 3 765 500 korun, zároveň však nemá jistotu, že se všechny odkoupené výtisky skutečně prodají.

Pokud by byl takový odhad správný, na manžele Koukalovy pak zbude 35 %, což je v přepočtu téměř 2 400 000 korun! A to je částka, kterou jim může většina spisovatelů jen tiše závidět.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:37 18. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  31
 • Super
  16
 • Haha
  13
 • Sladký
  9
 • Tvl
  9
 • Cože
  8
Komentáře