Calais ožilo masovým násilím: 200 migrantů vzalo železné tyče a začala stříkat krev

Zásah slzným plynem proti migrantům v Calais 2016 | foto: Profimedia.cz

Hromadná bitka mezi dvěma stovkami uprchlíků propukla v úterý v noci ve francouzském přístavním městě Calais, přestože byl tamní tábor již loni uzavřen. Výsledkem rvačky je 20 zraněných a úřady se obávají vzniku dalších ilegálních kempů.

Přibližně dvě stě afrických a afghánských uprchlíků se dostalo do rvačky, kterou měl spustit namol opitý migrant během vydávání jídla místní pomocnou organizací.Uprchlíci, jejichž nervy jsou ze zoufalé situace na pochodu, se vyzbrojili železnými tyčemi a začali si vyřizovat účty. Úřady referovaly minimálně o dvacítce poraněných.

Calais a oblast kolem přístavu stále láká množství ilegálních přistěhovalců, neboť doufají, že se jim podaří dostat přes kanál La Manche do Velké Británie. Tam, jak se domnívají, budou lépe přijmutí a šance na uspokojivé životní vyhlídky budou lepší.

Paříž se proto oprávněně obává vzniku nových divokých táborů a nárůstu kriminality. Koncem června Nejvyšší správní soud v Lille uložil severofrancouzskému městu Lille vybudovat pro uprchlíky vodovody a hygienická zařízení.

To Calais původně odmítalo, čímž se na jeho vedení snesla kritika lidskoprávních organizací. Tamní policisté prý proti migrantům zcela nehumánně použili pepřový sprej.

Fotogalerie

Komentáře