Herec Filip Tomsa: „Z postižení své sestry spíše profituji.“ Jak to myslel?

Filip ví, že se jednou bude muset o sestru postarat. Udělá to prý rád. Jen se obává, zda bude stejně dobrý jako rodiče. | foto: Profimedia.cz

Herec Filip Tomsa (33) vyrostl s mentálně postiženou sestrou. Její onemocnění ale vnímá spíše jako dar, který mu mnohokrát v životě pomohl. Proč se tedy bojí dne, kdy se o ni bude muset postarat?

Herec Filip Tomsa patří rozhodně k nejskromnějším lidem v showbyznysu. Rozdal by se do posledního kousku, je pokorný a váží si jakékoli kritiky. Za všechny jeho kladné vlastnosti může údajně sestra Eva, která je mentálně postižená.„Nechci, aby to vyznělo špatně, ale z postižení své sestry spíše profituju. Její onemocnění mi ukázalo pravé hodnoty života, a proto na spoustu věcí koukám jinak než ostatní. A za tento dar jsem sestře hrozně vděčný,“ prozradil nám Tomsa s tím, že by jí to jednou rád oplatil.

Filip svou sestru (vpravo) vodí do společnosti.

Filip svou sestru (vpravo) vodí do společnosti.

„Je pro mě jedním z nejdůležitějších lidí v mém životě,“ přiznal s tím, že jakmile se o ni bude muset jednou postarat, nebude váhat ani minutu. Má z toho ale také obavy. „Vyrostl jsem v tom, takže je pro mě absolutně přirozené se o ni postarat. Jen se bojím, zda to zvládnu tak pečlivě a dobře jako rodiče,“ dodal.

Se vším mu samozřejmě pomůže manželka, která nosí stejné jméno jako sestra Eva. Ta prý sestru přijala skvěle a bezvadně spolu všichni vychází. „Nemohu si přát víc než lásku a laskavost a tu my mezi sebou máme,“ uzavřel s úsměvem.

Tomsa se nikdy nezačleňoval do showbyznysu. Po natáčení hned prchá domů za svou manželkou a dcerkou Rozálkou, která je pro něj středobodem vesmíru.

Mezi herci je tedy naprostým úkazem.

Fotogalerie

Komentáře