Fanoušek Baníku přišel o lístky na fotbal, když daroval cigaretu

Šest vstupenek na fotbal, peněženka s občanským průkazem a bankovní kartou se staly lupem zloděje, který v Ostravě oslovil mladíka a požádal ho o cigaretu. V nestřežené chvíli ho však okradl. Když si toho mladík všiml a pronásledoval ho, zamířil na něho pepřový sprej.

Ostravští policisté stíhají čtyřiapadesátiletého muže, který v Moravské Ostravě na křižovatce ulic Nádražní a Stodolní okradl dvacetiletého mladíka. „Podezřelý využil jeho nepozornosti. Oslovil ho s prosbou o cigaretu a chvíli si k němu přisedl. Poškozený mu cigaretu dal, ten mu odcizil  odloženou peněženku,“ popsala policejní mluvčí Gabriela Holčáková.V peněžence měl kromě hotovosti i platební kartu, občanský průkaz a šest vstupenek na fotbalový zápas ostravského klubu. „Oběť krádež zjistila, po několika metrech měla podezřelého dostihnout a vyzvat k vrácení majetku. Reakcí však mělo být zamíření pepřového spreje do obličeje poškozeného,“ popsala mluvčí.

Mladík ze strachu couvl a zloděj se dal opět na útěk. „Při útěku však zloděj zahodil peněženku a pak utekl. V peněžence však chyběly vstupenky na fotbalové utkání a doklad. Škodu vyčíslil na 2 550 korun,“ uvedla mluvčí.

Komentáře