Zpátky v čase: Co jsme dělali, když nebyl Facebook, Twitter, či Instagram?

Sociální sítě hýbou světem. | foto: Profimedia.cz

Bez sociálních sítí není život! Tohle si myslí jistě mnoho lidí. V minulosti ovšem k dispozici nebyly vymoženosti jako je Facebook, Instagram nebo Twitter. Jak dokázala mládež bez těchto fenoménů vůbec žít? Existovali jiné bomby, na které mnozí z nás ještě s úsměvem vzpomínají!

1.ICQ

Kdo nezná legendární „ajsko“, tak jakoby nežil! Celým názvem I Seek You je software pro zasílání zpráv přes internet. Byl dlouhou dobu velice oblíbený zejména mezi mladou generací. Výhodou bylo, že přes ICQ šlo posílat i SMS zprávy zdarma! Lidé, kteří byli věčně „bez kréďa“ si přišli na své.Legendární ICQ, kdo z vás ho používal?

Legendární ICQ, kdo z vás ho používal?

Program byl vyvinut izraelskou firmou Mirabilis a vydán v roce 1996, o dva roky později byl software i protokol prodán společnosti AOL. Od dubna roku 2010 je vlastníkem firma Digital Sky Technologies, která ICQ koupila od firmy AOL za 187,5 miliónu dolarů.

2.Lide.cz

Každý měl snad svůj profil na Lide.cz a možná ho tam ještě doteď má. Pomocí tohoto objevu mohl člověk navštívit i velice zajímavé diskuse.

Na Lide.cz je stále živo.

Na Lide.cz je stále živo.

Tato síť, která stále existuje, se v některých rysech dost podobala Facebooku, ale nenabízela tolik možností.

3.Spolužáci.cz

Na základce jste měli dobrého kamaráda, ale teď už s ním nejste v kontaktu? Tak tento problém vám pomohl vyřešit server s názvem Spolužáci.cz.

Spolužáci.cz, to byl velký fenomén.

Spolužáci.cz, to byl velký fenomén.

Zde měl každý uživatel svůj profil, kde byly vyplněné jen základní údaje. Stránka byla velice jednoduchá a přehledná, ovšem nenabízela příliš velkou zábavu. Největší srandou bylo nejspíše to, že vtipný správce třídy udělal z některého spolužáka nebožtíka. Tohle nám ale dříve ke štěstí stačilo!

4.Libimseti.cz

Fenoménem své doby bylo také všem dobře známé „líbko“. Zde teenageři zveřejňovali své fotky, ale také intimní údaje. Chlapci například s oblibou prozrazovali to, jaké sexuální polohy preferují, nebo jak moc jsou „obdařeni“.

Kdo z vás neměl profil na „líbku“?

Kdo z vás neměl profil na „líbku“?

Tato místy oplzlá sociální síť měla tu výhodu, že uživatelé Libimseti.cz měli zvýhodněné vstupy na fenomenální „Líbimseti Párty“, které se odehrávaly na pražské Štvanici.

Tak který předchůdce Facebooku je pro vás nejemotivnější vzpomínkou?

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:04 13. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  12
 • Haha
  9
 • Cože
  9
 • Trapas
  9
 • Sladký
  8
 • Tvl
  8


Komentáře