Bojíte se útočníků s nožem? Expres vám poradí, jak na ně!

  •   19:00
  • diskuse

Nejdůležitější je jít ihned do obranné pozice. | foto: Expres.cz

Páteční útok v egyptské Hurghadě vystrašil mnoho lidí. Z dosud neznámých důvodů na hotelové pláži vraždil nožem pomatený atentátník. Dá se vůbec útočníkovi v takovémto případě nějak ubránit? Pavel Strouhal, instruktor izraelského sebeobranného systému Kalah, nám ukázal, jak na to.

Krvavý útok má na svědomí Egypťan Abdar Rahmán Šams Dín. Ten na soukromé hotelové pláži ubodal dvě Němky a čtyři další turistky vážně poranil. Jednou z nich byla i Češka Lenka z Rakovnicka, kterou zasáhl do nohy a zad.Podobných útoků, kdy pachatel napadá nevinné lidi nožem, neustále přibývá. Lidé se tak často ptají: Můžu se v tomto případě vůbec ubránit?

Na tuhle otázku se Expresu pokusil odpovědět Pavel Strouhal, který je instruktorem izraelského sebeobranného systému Kalah.

Pokud to je v mých možnostech, uteču. Dojde-li to ale tak daleko, že se musíme bránit, musíme počítat s tím, že nejde o trénink. Musíme bojovat až do konce, ať se děje, co se děje,“ říká Expresu Pavel Strouhal, instruktor izraelského sebeobranného systému Kalah.

V Evropě útočník s nožem v ruce zasadí průměrně patnáct ran. Jde o rány, které připomínají práci šicího stroje. Jde jenom o to, aby těch zranění bylo co nejméně, nebyly fatální a napadený se zvládl co nejrychleji začít bránit a útočníka zpacifikovat,“ dále říká Strouhal, který ve videu ukazuje, jak si poradit s útočníkem, jenž má v ruce nůž.

Fotogalerie

Komentáře