Matka ztracené Míši má podmínku. Zabavili jí nacistickou mikinu!

Eva Muzikářová | foto: facebook

Matka stále pohřešované Míši Eva Muzikářová odešla od soudu s podmínkou. Tu jí soudce uložil za propagaci nacismu. Kromě toho jí také bylo zabaveno oblečení s neonacistickými symboly a přívěsek s hákovým křížem.

Zatímco po Míše (13) policie stále pátrá, její matka Eva Muzikářová se ve středu dostala před soud kvůli něčemu jinému. Její otevřená propagace pravicového extremismu se jí nevyplatila, od soudu totiž odešla s podmínkou!Mluvčí okresního soudu v Ústí nad Labem Irena Jeřábková k případu Evy Muzikářové pro server Novinky.cz uvedla: „Ve věci byl vydán trestní příkaz, který již nabyl právní moci. Obžalovaná byla odsouzena k trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání dvou let.“

Trest jí byl uložen zejména za sdílení nenávistných příspěvků na Facebooku, kde vystupovala pod jménem Hitlerovy milenky Evy Braun a také pózovala v oblečení s vyobrazenými neonacistickými symboly a texty. To jí nyní soud zabavil, stejně jako přívěsek s hákovým křížem. „Veřejně projevila sympatie k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a hlásajícímu rasovou, etnickou a národnostní zášť,“ uvedl soudce Pavel Kuděla.

Eva Muzikářová se dostala do hledáčku policie původně v souvislosti se zmizením dcery Míši (13), pod kterou jako by se propadla zem 11. ledna cestou do školy. Dívka je stále policií vedená jako hledaná osoba, avšak v současnosti nejsou téměř žádné stopy, které by mohly napovědět, co se s děvčetem stalo. Veškerá vodítka, jako třeba sebevražda jejího otčíma Otakara S., se ukázala jako neprůkazná.

Fotogalerie

Komentáře