Za tuhle fotku lynčují Holubovou? Nepochopíte, proč!

Pro velký úspěch umístila Holubová na svůj profil i barevnou kopii fotografie. | foto: Facebook Evy Holubové

Eva Holubová na vlastní kůži zažila, jak silná je v Česku islamofobie! Na Facebooku zveřejnila fotografii v šátku okolo hlavy a s mladíkem exotického vzhledu. Vlna nenávisti, která se vzápětí nad nevinným snímkem strhla, herečku absolutně šokovala.

„Můj afghánský kamarád Sahrab. Je to vlastně starší syn novinářky Petry Procházkové. Letos bude maturovat, je chytrý, hezký, galantní,“ napsala Holubová pod fotografii s mladým mužem, aniž by tušila, co bude následovat.

Během krátké chvíle se do ní začalo navážet několik fanoušků, kterým se nelíbilo, že se herečka fotí v šátku. V obyčejné šále okolo hlavy totiž viděli muslimský symbol - tradiční hidžáb a v diskuzích Holubovou osočovali z vlastizrady.

A urážky byly dokonce tak drsné, že je Holubová do jednoho smazala. Místo toho napsala status, za který od inteligentnější části svých fanoušků získala obdivné zprávy. „Tak to už je opravdu blázinec. Byla jsem osočená, že jsem zrádce křesťanské spolčenosti, protože mám na fotce muslimský šátek,“ nestačila se divit herečka.

Konsternovaná Holubová připsala pod přibývající negativní komentáře vysvětlení, proč si zakryla hlavu šátkem. „Pravda je, že jsem měla zpocenou hlavu, poněvadž jsem předtím hrála Gabi Smolíkovou, kde mám paruku a v průchodu před divadelní kavárnou Studia Dva je průvan.“

Nenávistné příspěvky a vyhrocené soudy herečku přinutily i k ostřejším reakcím. „Přísahám, že na palici si budu nosit, co chci. A nikdo mi to nebude přikazovat, ale ani zakazovat. I když mi šátky či šály moc nesluší, budu si je vázat kdykoliv budu mít chuť nebo potřebu,“ napsala herečka na svůj profil.

Fotogalerie

Případným agresorům poslala s jistou nadsázkou i varování. „Jestli mi můj šátek někdo strhne, dostane pár pohlavků jako malej kluk, a když u toho bude můj manžel, tak možná i pěstí. Prostě si budu nosit co chci na hlavě i pod sukní,“ vzkázala herečka xenofobním útočníkům.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:54 20. února 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  106
 • Super
  92
 • Haha
  24
 • Tvl
  24
 • Cože
  16
 • Sladký
  14
Komentáře