Drahošová se svěřila: V České televizi nám fandí, ale nesmí to dávat najevo

Manželka prezidentského kandidáta se s vervou pustila do podpory volební kampaně svého muže. Své turné začala na Pardubicku, kde na setkání s občany vtipkovala na účet prezidenta a Drahošova protikandidáta Miloše Zemana a také prozradila něco ze zákulisí veřejnoprávní televize.

Eva Drahošová chce do termínu druhého kola přímé volby prezidenta 26. ledna absolvovat desítky návštěv, setkání a besed s občany po celé republice. Zároveň mezi řádky přiznává, že příliš jasno o týdenních aktivitách nemá. „Plánujeme vše na koleni, takže ještě nevíme, kam všude stihnu se svým týmem zajet,“ přiznala pro Aktuálně.cz.

V přeloučském domově seniorů narazila, když její návštěva zájem u důchodců příliš nevyvolala. Ti jí totiž většinou potvrdili, že budou volit Miloše Zemana. V Pardubicích navštívila například základní školu nebo dětský domov.

Při debatě s občany v kavárně došlo ke vtipkování na účet současného prezidenta. První žert se příliš nepovedl, když se dotýkal jeho špatného zdravotního stavu.

„Lidé radili, aby manžel trval na tom, že beseda musí trvat hodinu a půl a musí být celá vestoje,“ zasmála se spolu s přítomnými poněkud nemístně. Druhý vtípek se vyvedl poněkud lépe. „Můj manžel by se nahé ženy tolik nelekl,“ narážela na Zemanův komický střet ve volební místnosti s aktivistkou hnutí Femen Angelinou Diashovou.

Setkání se účastnil také parlamentní poslanec Marek Výborný z KDU-ČSL, který se pochlubil, že se mu ve vysílání České televize podařilo vystoupit s připnutou plackou „Můj prezident je Drahoš“. Až po pěti minutách si toho všiml editor a nedovolené propagaci učinil přítrž.

Na to Eva Drahošová reagovala nanejvýš pozoruhodným způsobem. „V České televizi nám fandí, ale nesmí to dávat najevo,“ řekla. Nevyváženost zpravodajství veřejnoprávní televize je přitom dlouhodobě ožehavé téma.

Naposledy se to projevilo neprofesionální a zaujatou moderací Václava Moravce, který po kritice uraženě odmítl moderovat debatu prezidentských kandidátů. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:33 19. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  241
 • Super
  32
 • Tvl
  23
 • Haha
  13
 • Cože
  9
 • Sladký
  7
Komentáře