Europoslanec Mach se zlobí na policejního prezidenta: „Zatajujete národnost zločinců!“

  •   5:00
  • diskuse

Po sedmi letech ve vedení Strany svobodných občanů její zakladatel Petr Mach rezignoval na post předsedy. Jaká je jeho minulost a co ho čeká do budoucna? | foto: iDNES.cz

Zločiny páchané na území České republiky cizinci nedají spát poslanci Evropského parlamentu a předsedovi Svobodných Petru Machovi. A ještě víc ho štve pokyn vydaný policejním prezidentem Tomášem Tuhým nezveřejňovat původ pachatelů, pokud by to mohlo podněcovat nesnášenlivost vůči cizincům.

Europoslanec Petr Mach se domnívá, že občané mají právo vědět, jaké národnosti jsou pachatelé trestné činnosti na našem území. „Podle mě je tento pokyn policejního prezidenta špatný a měl by být zrušen. Nechci, aby policie zatajovala veřejnosti údaje o státní příslušnosti pachatelů přestupků a trestných činů. Ta informace je totiž důležitá,“ píše na svém blogu na iDnes.cz.K úvaze ho dovedla kauza z konce května, kdy posádka automobilu s německou espézetkou ohrožovala chodce na pražském Jiráskově mostě láhvemi a baseballovou pálkou. Vznesl dotaz na policejní mluvčí, zda se jednalo o Němce, anebo migranty v autě s německou značkou.

Dostalo se mu však zamítavé odpovědi na základě „závazného pokynu“ policejního prezidenta Tuhého. Poskytnutí takové informace by prý mohlo navodit rasovou nesnášenlivost či negativní emoce vůči cizincům.

„Nevstupovali jsme ale do EU s tím, že k nám budou moci volně jezdit Syřani, Afghánci a další ilegální migranti bez platných víz a páchat zde přestupky a trestné činy. Máme právo znát pravdu o tom, kdo přichází do naší země, a budu se proto zasazovat o zrušení zatajovacího policejního rozkazu,“ rozhodl se Petr Mach, což se asi Tomášovi Tuhému líbit nebude.

Fotogalerie

Komentáře