Kriminálka dne: Europol hledá zločince pomocí pohlednic, pro Čecha mají pivo

Europol hledá kriminálníky originálně! | foto: Expres

Originálním způsobem se snaží vyšetřovací služba Europol najít nejhledanější evropské zločince. K jejich dopadení slouží série pohlednic s výstižným názvem „Wish you were here“ (Kéž bys tu byl). Jak projekt funguje? A jakého padoucha mají na pohlednici Češi?

„Zatímco většina z nás si užívá zaslouženého letního volna, zločinci při páchání své trestné činnosti letní prázdniny nemají. A ukazuje se, že turistické destinace rádi využívají jako místo úkrytu,“ uvedl Europol na vysvětlenou, proč se do originálního projektu s pohlednicemi pouští.Pohlednice, adresované nejhledanějším padouchům Evropy, mají za cíl přitáhnout uživatele internetu na stránky se seznamem a podobiznami hledaných osob. Tak se rozšíří do všeobecného povědomí a bude větší šance, že si jich někdo všimne a uvědomí policii.

„Drahý Petře. Máme tu vychlazenou plzeň a navíc velkorysý dárek. Nepromeškej tuto příležitost,“ stojí na pohlednici, kterou Europol napsal pro Čecha Petra Zdražila (49), jenž byl odsouzen za podvody a nyní se ukrývá neznámo kde.

Petr Zdražil je hledaný evropskou policií.

Petr Zdražil je hledaný evropskou policií.

Obdobně se snaží dopadnout také slovenského vraha Mariána Štajgára, kterému zanechali následující vzkaz: „Ahoj Mariáne, dlouho jsme tě neviděli a rádi bychom si s tebou popovídali.“

Zda kampaň pomůže a alespoň některý z následujících zločinců bude dopaden, ukáže teprve čas, každopádně se jedná o velice zajímavý nápad! Na zbytek pohlednic se můžete podívat ZDE.

Fotogalerie


Komentáře