Ledecký promluvil o úspěchu své dcery: Může za to jiné dětství!

Úspěch Ester Ledecké na zimních olympijských hrách je stále nejrozebíranějším tématem. Dcera zpěváka Janka Ledeckého získala zlato v superobřím slalomu především díky velké píli, ale také díky podpoře rodičů. Ledecký nyní promluvil, proč je jeho dcera tak všestranně talentovaná.

Sportovkyně Ester Ledecká se kromě lyžování věnuje především snowboardingu, ve kterém začala závodit mnohem dříve. V její úspěch v superobřím slalomu v alpském lyžování tedy nikdo moc nevěřil. I přesto Ledecká vyhrála zlato a postarala se nepochybně o největší senzaci olympijských her.

Její otec Janek Ledecký přiznal, že za jejími úspěchy kromě velké dřiny stojí jeho a manželčin přístup ke vzdělávání. „My jsme si totiž v tom jejich předškolním období vytvořili takový náš svět, stala se z nás báječná komunita, která nebyla vůbec limitovaná klasickým pracovním týdnem, víkendy a tak. Když prostě v Krkonoších napadl sníh, sbalili jsme se a na čtyři měsíce tam odjeli, než zase slezl. A tenhle systém nám škola pěkně nabourala,“ vysvětlil pro Blesk magazín Ledecký, proč se rozhodl učit své děti individuálně doma.

„To přišlo, když jsme Jonáše vedli do první třídy. On měl na zádech tu velkou aktovku, v ruce kytku pro paní učitelku… A nás najednou oba napadlo: Sakra, to se teď tady s tím naším chlapečkem bude pět hodin denně dít něco, co my vůbec neovlivníme? A buď bude mít štěstí a natrefí na fajn učitele, nebo taky narazí na někoho, kdo mu ty dveře nadobro zavře... No a tak jsme začali přemýšlet nad nejlepším možným způsobem, jak tohle eliminovat, až jsme na to přišli,“ pokračoval muzikant o výchově obou dětí. A Ester i Jonáš si našli to, co je skutečně baví.

Zatímco Ester překvapuje svými sportovními výsledky, Jonáš se věnuje kreslení a grafice. To však bylo pro Ledeckého mnohem levnější. Zimní sporty patří k těm nejvíce nákladným, dokonce jsou nákladnější než tenis a golf.

Ledecká se zimním sportům věnovala od malička.

Ledecká se zimním sportům věnovala od malička.

„Když jí bylo osmnáct, tak si nechala sepsat, kolik stály poslední tři sezony – od patnácti se začínají jezdit juniorské soutěže, a když to chcete dělat na profesionální úrovni, tak je lyžování nejdražší sport vůbec,“ vysvětlil Blesku s tím, že od osmnácti si jeho dcera vše platí sama.

„Nakonec spočítala, že každá ta sezona vyšla na několik milionů. V době, kdy vyhrála juniorské mistrovství světa a začali se ozývat první sponzoři, mi řekla: Já ti za to moc děkuju, hrozně si toho vážím, ale nechci už pro vás být tahle finanční zátěž. Já ji uklidňoval, že o nic nejde. Že bych si sice mohl za ty prachy koupit nový ferrari, ale na co? Co bych s ním dělal? Túroval ho před barákem, aby všichni viděli? Mě ta její kariéra vždycky bavila, nikdy jsem toho ani na vteřinu nelitoval. Ale ona se rozhodla dokázat, že si na to vydělá sama,“ uzavřel pyšně.

Ledecká na svých výsledcích tedy pracovala už od dětství, kdy si sama určila, co ji nejvíce baví, a rodiče ji v tom jen podporovali. 

A vyplatilo se. Její jméno se teď skloňuje ve všech místních i světových mediích a o její zlaté jízdě se bude mluvit ještě hodně dlouho.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:24 18. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  346
 • Tvl
  17
 • Trapas
  15
 • Haha
  14
 • Cože
  13
 • Sladký
  12
Komentáře