Jak to ta „fintilka” Macron dokáže? Měsíčně za líčení utratí tolik, co jiní za auto!

Kolik líčidla má na sobě Macron třeba na této fotografii? | foto: Profimedia.cz

Ajajaj, to se nepovedlo! Popularita Emmanuela Macrona po třech měsících v úřadě rapidně poklesla, opět se ukázalo, že slova a sliby na volebních shromážděních versus politická realita nejdou příliš dohromady. No a teď ještě ta šlamastyka s make-upem! Prasklo totiž, kolik chlápek utratil za líčidla během prvních tří měsíců v úřadu.

Prezident Francie, mnohými podezřívaný z nepřiznané homosexuality, chce všechny oslnit svou krásou. Jak jinak si vysvětlit, že za pouhé tři měsíce svého působení v Elysejském paláci dokázal utratit z peněz daňových poplatníků neuvěřitelnou částku 676 tisíc korun za líčení? Přitom už za 200 tisíc si můžete koupit auto v základní výbavě. Skandální informaci přinesl časopis Le Point.Přitom make-up zvládne profesionál za výrazně nižší částku, než ukazuje rozpočet francouzské hlavy státu. „Nalíčení s úpravou vlasů včetně materiálu přijde v průměru na tři tisíce na den,“ potvrdila nám odbornice na slovo vzatá Kateřina Pifflová. To se ale zřejmě ještě nesetkala s Macronovou osobní vizážistkou Nataschou M.

Ta již prý dodala Macronovým podřízeným faktury. „Volali jsme již v této záležitosti dodavateli,“ uvedl mluvčí Macronových poradců. „Náklady na make-up budou do budoucna sníženy,“ uvedl také. Navíc nejlepší taktikou je odvést pozornost k druhým, takže se propírají i nesmyslné sumy, které za make-up utratili předchozí prezidenti.

O Francoisu Hollandovi bylo známo, že neváhá měsíčně utratit přes čtvrt milionu za kadeřníka. Za make-up to byla měsíčně stejná částka, takže Macron ještě trochu pokulhává. Nikolas Sarkozy byl šetrnější, když na své zkrášlení vynaložil ze státního rozpočtu jen něco přes 200 tisíc.

Prezidentova popularita za tři měsíce v čele země spadla z 57 na 37 %.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:45 23. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  38
 • Tvl
  12
 • Super
  8
 • Trapas
  8
 • Sladký
  8
 • Cože
  6


Komentáře