Pravda o příjmení Emmy Smetana? Takhle ji oslovuje její právník

  •   12:12
  • diskuse

Smetana nebo Smetanová? Kde je pravda? | foto: Kateřina Kašparová

Od prvních dní, kdy se proslavila, bojuje Emma Smetana za to, aby se její příjmení nepřechylovalo. Svého právního zástupce ale, jak se zdá, o správném vyslovování svého jména nepoučila. Ten ji totiž před soudním senátem oslovoval Smetanová.

Jak již jsme jako první informovali, Emma Smetana vyhrála soud nad televizí Nova. Smetana žalovala výpověď, kterou dostala v loňském roce od společnosti CET 21 provozující televizi Nova. A Obvodní soud pro Prahu 5 jí dal za pravdu a Smetana se bude moct po ukončení mateřské dovolené vrátit na obrazovky naší největší soukromé televize.Ačkoliv jde s ohledem na to, že Smetana již od počátku letošního roku pracuje pro konkurenční DVTV a proti svému zaměstnavateli vede aktivní negativní kampaň, o velmi zajímavé rozhodnutí, nás zaujala řeč jejího advokáta Aleše Rozehnala, který ji v při zastupoval. Ten totiž během obhajoby práv své klientky zkomolil její příjmení.

Chovala se tak (televize Nova, pozn. red.), aby si Emma Smetanová myslela, že je zaměstnankyní. Uchlácholit ji, aby nepodala žalobu na neplatnost výpovědi. A po uplynutí lhůty, o které se žalovaná strana domnívá, že lhůtou propadá nárok žaloby, náhle oznámili, že pracovní poměr již dávno skončil,“ sdělil podle záznamu iDnes.cz Rozehnal v soudní síni. A soud mu podle svého rozhodnutí dal za pravdu.

Otázkou je, ale koho Rozehnal zastupoval. V soudní síni podle našich informací žádná Emma Smetanová neseděla. Jeho klientka se totiž jmenuje Emma Smetana a přechylování svého příjmení nesnáší do morku kostí.

Otázkou je, zda právní zástupce Emmy Smetana nemusel před soudním senátem svou klientku oslovovat jejím pravým jménem, což je Emma Smetanová. To by pak ale znamenalo, že Smetana je jenom pseudonym. Nechce se nám ale věřit, že by moderátorka a zpěvačka v jedné osobě klamala v tak banální záležitosti. To by byla totiž malichernost a takové věci Emma nemá zapotřebí.

Fotogalerie

Komentáře