Smetana už došla: 5 důvodů, proč musela Emma zákonitě skončit na dlažbě

 •   19:26
 • diskuse

Emma si svůj odchod z Novy způsobila sama. | foto: Herminapress

Emma Smetana skončila na postu moderátorky poledních zpráv televize Nova, nešlo ale o akt náhlého rozhodnutí. K tomuto dni se schylovalo již řadu měsíců. My vám přinášíme pět jasných a stručných důvodů, proč Emma Smetana neměla na Nově budoucnost a musela být z práce odejita.

Vedení televize Nova dnes potvrdilo, že s Emmou Smetana rozvázalo pracovní poměr a moderátorka denních zpráv odvysílala dneškem svou poslední relaci.Zase tak překvapivý krok to z jejich strany není, protože dlouhodobé chování princezny komerční televize pod ní povážlivě rozhoupalo židli. Patří sem:

Neloajálnost vůči zaměstnavateli

Tu Emma předvedla v prosinci roku 2014, když jí vedení televize dalo prostor v bulvárním pořadu Prásk, aby zpropagovala svůj charitativní bazárek. A Smetana se svým chlebodárcům zavděčila hned na začátku pořadu, když dostala prostor vysvětlit, proč do pořadu přišla.

„Já jsem nikdy nečekala, že bych sem do pořadu přišla jako host. Nečekala jsem to teda od sebe, že bych byla schopná něco takového udělat. Myslím, že jsem nyní zklamala mnoho lidí, kteří si myslí, že jsem jiný druh osoby. Vysvětlím to tak, že jsem sem přišla propagovat svůj charitativní bazar, který se koná příští úterý. A z mně nepochopitelných důvodů souhlasila i Eva Josefíková, že sem půjde se mnou a podpoří mě,“ odůvodnila Emma svou účast v Prásku, což byl podle naších informací začátek jejího konce na Nově.

Smetana se konečně může bezpostihu věnovat hudbě.

Smetana se konečně může bezpostihu věnovat hudbě.

Zanedbání pracovních povinnosti

Emma se stále neuměla rozhodnout, jestli chce být zpěvačkou nebo moderátorkou. A to byl střet zájmů, který odnášeli hlavně její kolegové. Emma před časem do světa vypustila svůj originální song Waiting a oficiálně oznámila vstup do hudební branže. To se ovšem bilo s její prací v televizi Nova. „Kvůli svým postranním aktivitám kašle na zprávy,“ sdělil Expres.cz před několika týdny dobře informovaný zdroj z televize s tím, že na její krákání po klubech dopláceli především kolegové – moderátoři, kteří za ni museli narychlo vzít službu, když se Emma opět vymluvila na nemoc, protože buď o hlasivky přišla předešlou noc, nebo si je šetřila právě na večerní koncert.

Arogance a nadřazenost

Možná za to mohla výchova, možná fakt, že vyrůstala v Paříži, ale z Emmy Smetana byla cítit jistá nesympatická arogance, kterou vyzařovala i směrem na diváky. Emma celkově ve vysílání působila, že diváky přehlíží. Držela skloněnou hlavu, byla přísná a strašně upjatá. Už z obrazovky bylo cítit, že svou práci nevnímá jako službu divákovi a ráda dávala najevo svou vzdělanost a svým způsobem i nadřazenost. A to diváci vnímali, patřila tak mezi nejméně oblíbené zprávařky. A ani ona svou práci nebrala moc důležitě. Když se jí totiž před časem v jednom pořadu moderátorka zeptala, jestli je tak klidná, jak působí, svou odpovědí opět šokovala.

„Na Nově působím klidně. Podle mě je v životě důležitá rodina a přátele. Ne, že by práce nebyla důležitá, ale nemám pocit, že by se v ní mohlo stát něco natolik zásadního pro můj duševní klid nebo neklid, abych tady veřejně vybuchovala,“ sdělila Smetana, která tak jasně dala najevo, že jí je práce na Nově v podstatě ukradená.

Novácká zprávařka je pohledná, pořád si drží luxusní postavu.

Novácká zprávařka je pohledná, pořád si drží luxusní postavu.

Chycena při lži

Když bychom měli hodnotit rodokmen Emmy Smetana podle jejího chování, tipovali bychom ji minimálně na vévodkyni z Versailes. Ona se přitom neostýchala klesnout ke lži. Na začátku roku si totiž podle informací Expres.cz chtěla vzít třítýdenní dovolenou a odletět se svým partnerem Joranem Hajem do Brazílie. Když ale nedostala volno, měla se vymluvit na to, že potřebuje tři týdenní neplacené volno, aby se mohla starat o svého těžce nemocného tatínka, který má ležet v jedné z pařížských klinik.

Jaké bylo překvapení vedení televize, když jí vyšli s volnem vstříc a ona záhy odletěla do Brazílie, odkud se provokativně chlubila několika fotografiemi denně, jak si užívá slunných pláží v Riu. To byla podle nejspíš poslední kapka, která rozhodla o jejím odchodu z televize.

Měla by si uvědomit, že rybníček českého showbyznysu není příliš velký...

Měla by si uvědomit, že rybníček českého showbyznysu není příliš velký...

Zpěvačka nebo moderátorka?

Emma se neuměla rozhodnout, jestli chce být zpěvačkou nebo moderátorkou. Přestože se ze zpravodajství televize Nova zaměstnanci vyhazují jenom výjimečně, protože kvůli škrtům se místo po vyhozeném člověku automaticky zruší a nový člověk se nepřijímá, Emma musela pryč už jenom kvůli tomu, že nebylo jisté, kam spějí její kroky. Spíš to bylo jasné všem, kromě Emmy, která si neustále nalhávala, že jde sedět na několika židlích najednou.

To možná šlo v době, kdy na Nově úřadoval bývalý generální ředitel Adrian Sarbu, který nad Emmou měl držet ochrannou ruku, po jeho odchodu se ale situace pro Smetana změnila a začaly i pro ni platit pravidla jako pro všechny ostatní zaměstnance televize. Jednoduše řečeno byla bez privilegií. A jelikož i ona sama přiznala, že je zpívání pro ní celoživotní vášní, nyní bude mít alespoň víc času plnit si své sny.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:26 22. července 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  476
 • Trapas
  159
 • Haha
  152
 • Tvl
  100
 • Cože
  55
 • Sladký
  55


Komentáře