Další skandál v Hurghadě: Chlapec (7) po otravě jídlem prodělal mrtvici a bojuje o život

Sedmiletý Luay se vrátil z Hurghady a bojuje o život. | foto: Mirrorpix

Hororová bilance letní sezony v Hurghadě nebere konce. Dalším dovolenkářem, který si z Egypta na památku odvezl vážné zdravotní komplikace, je sedmiletý chlapec z Británie. Ten se jen kousek od stejného hotelu, v němž minulý měsíc zemřeli John a Susan Cooperovi, otrávil nebezpečnou salmonelou. Po návratu z dovolené se jeho stav zhoršil, prodělal mrtvici a nyní bojuje o život.

Smrt britského páru Johna a Susan Cooperových je stále obestřena záhadami a nic nenasvědčuje tomu, že by o jejích příčinách mělo být v blízké době jasno. Jenže v Hurghadě se už mezitím množí případy vážných zdravotních problémů, které si ze stejného místa odvezli i další turisté.

Jak informoval server Daily Mail, vůbec dobře na tom není ani sedmiletý Luay Mohammed z Velké Británie. Ten s rodinou trávil dovolenou v luxusním hotelu Tia Heights, který se nachází nedaleko místa, kde minulý měsíc zemřel i zmíněný britský pár.

Luaye potkaly zdravotní komplikace už přímo v Hurghadě, po návratu domů se však jeho stav rapidně zhoršil. Chlapec prodělal mrtvici a několik záchvatů a poslední tři týdny je v intenzivní péči lékařů.

Jeho stav je sice stabilní, ale stále velmi vážný.

Luay se v Egyptě nakazil salmonelou.

Luay se v Egyptě nakazil salmonelou.

Jak ukázala vyšetření, také jeho zdravotní problémy způsobila otrava jídlem – nakazil se salmonelou. 

Stížnosti na alarmující hygienické podmínky v některých resortech v Hurghadě se množí po desítkách, minulý týden se jiná dvojice nakazila bakterií zvanou Shigella a o otravě jídlem se reálně spekuluje i v případě zemřelého britského páru.

„Bylo to hrozné. Myslela jsem, že ho nadobro ztratíme. Neskutečně mě štve, že tohle všechno začalo otravou jídlem,“ zlobí se Luayova matka. 

Fotogalerie

Komentáře