Nervózní Eben nezvládl rozhovor s Umou. Pokládal jí špatné otázky, promarnil šanci

Uma Thurman vyškolila Marka Ebena. | foto: Koláž Expresu

Rozhovory dělal s významnějšími a slavnější lidmi, přesto se Marek Eben před hollywoodskou hvězdou Umou Thurman rozklepal jako žák prvního ročníku žurnalistiky. Nejenže jí pokládal nepochopitelné otázky, ale nervozitu přiznal ještě před začátkem natáčení speciálního dílu pořadu Na plovárně.

Uma Thurman, která byla hlavním hostem 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, nepředvedla zrovna americkou vstřícnost. Její špatná nálada se táhne už od jejího příchodu na červený koberec během zahajovacího ceremoniálu.Při vystupování z vozu zabouchla dítě v autě a čekající fanoušky zaskočila tím, že měla co dělat, aby na tváři vyloudila křečovitý úsměv. Odtažitost z ní čiší z každého pohybu a každý si dává pozor, aby se jí něčím nedotkl.

Není divu, že takto špatně naladěná nervózněla i Marka Ebena, který s herečkou v neděli večer natáčel speciální díl svého pořadu Na plovárně. Ještě před začátkem natáčení předstoupil před diváky pořadu a apeloval na ně, aby byli vstřícnější.

„Nebude to snadné. Buďte vřelí. Čím vřelejší budete, tím déle vydrží,“ požádal Eben, na kterém byla nervozita zřetelná i během rozhovoru. Navíc Uma mu nedala nic zadarmo. Hned několikrát jej nechala dotaz zopakovat, že mu nerozuměla.

Ebenovy školácké dotazy už tak otrávenou Umu dorazily

Dlužno ale dodat, že Umě náladu nezlepšily ani Ebenovy dotazy. Tázal se jí jak školák, až bylo k neuvěření, že takto banální a otravné dotazy, které byly mnohokrát zodpovězeny, pokládá zkušený moderátor.

Umě je skoro padesát let, má za sebou role slavné i méně výrazné, o nichž široká veřejnost mnoho neví, jistě by bylo zajímavé se o nich pobavit více než o Pulp Fiction, o němž toho bylo namluveno tolik, že ani sám Tarantino by nemohl říct ještě něco nového.

Uma Thurman během rozhovoru s Markem Ebenem.

Uma Thurman během rozhovoru s Markem Ebenem.

Na dotaz, zda si právě v Pulp Fiction před tancem s Johnem Travoltou zula boty, protože to bylo psáno ve scénáři, nebo jen improvizovala, herečka pouze stroze odpověděla, že si to již nepamatuje. Výslech ohledně tohoto snímku trval nadále a Uma odpovídala jen krátkými větami, bylo cítit, že se nebaví.

Eben šílenými dotazy trápil Umu dál: „Bývaly Vaše začátky u filmu těžké? Čekala jste, že bude z Pulp Fiction kult? Máte nějaké vzpomínky na natáčení v Česku?“ Samá vata, na kterou se snad neptají ani v časopise Kůň a pes.

Když se Eben zeptal, zda Umin život ovlivňuje práce na filmu několik měsíců v kuse, bez zájmu odpověděla, že si jenom řekne, že má hotovo, a jde dál.

Jediná vzpruha přišla v momentě, když byla Uma Ebenem dotázána na její první práci. Bylo vidět, že tento typ povídání herečka preferuje víc než kolovrátkové dotazy na její slavné dva filmy a začátky v branži. „Lidé se mě hodně ptají na moji první práci, tu jsem měla, když mi bylo dvanáct, bylo to v čínské restauraci. Nakonec mě vyhodili, protože mi bylo teprve dvanáct, ale protože jsem byla moc vysoká, mysleli si, že jsem starší,“ rozesmála všechny přítomné.

30 minut neskutečné nudy

Rozhovor, který již brzy odvysílá Česká televize, trval téměř třicet minut a na konci bylo na Ebenovi vidět, že je rád, že ho má za sebou. Stejné pocity měla i Uma Thurman, která z divadla zmizela jako pára nad hrncem. Zbývá tak jen záznam rozhovoru, o kterém vám ani nemůžeme říct, že byste jej měli vidět.

Nic nového se totiž o herečce nedozvíte, ani nedostala prostor říct něco zajímavého. Víme, že bavit se s herečkou o soukromí bývá těžké, ale Uma nedávno prošla hororem, když jí její bývalý partner Arpad Busson chtěl sebrat její holčičku Lunu, a pokud by se nechtěla bavit o svém boji za práva matky a postavení žen a otců ve výchově, mohli si popovídat třeba právě o dětech, které do Varů přijely s ní a ohromně si výlet s mámou užívají.

Namísto toho se dozvíte, že začátky u filmu jsou těžké a že u natáčení Pulp Fiction dělala jen svou práci herečky.

Překvapivě.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:44 31. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  141
 • Tvl
  29
 • Super
  19
 • Haha
  17
 • Sladký
  13
 • Cože
  10


Komentáře

Expres.cz