Nechápete, proč lidé šílí z Dubaje? Můžou za to tyto čtyři věci

Tohle je Dubaj! | foto: Reprofoto thechangepost

Čím dál tím více lidí poslední dobou létá za exotickou dovolenou do Dubaje. Zbytek jim to buď závidí, nebo jejich rozhodnutí nechápe. My vám přinášíme čtyři důvody, kvůli kterým lidé milují arabskou metropoli.

1.Místní policie má styl

Nic proti českým strážníkům. Auta, ve kterých se někteří z nich vozí, jim jistě také závidí kdekdo. To, co mají k dispozici někteří poldové z Dubaje, je mimo lidské chápání. To je prostě jiný svět.Policie v Dubaji se má.

Policie v Dubaji se má.

A to nesmíme zapomenou na ty strážníky, kteří střeží vodu. Ti jsou na tom snad ještě lépe než ti poldové, kteří se vozí v přepychových sporťácích.

2.Luxusní maličkosti

Arabská metropole Dubaj je označována jako jedno z nejluxusnějších míst na zemi. Vše je zlaté, přinejmenším pozlacené.

Kdo by si nechtěl posedět na tomto luxusním záchůdku.

Kdo by si nechtěl posedět na tomto luxusním záchůdku.

Internet je plný fotek, kde spatříte toaletní papíry, které připomínají dolarové bankovky. Záchod ze zlata je v Dubaji rovněž samozřejmostí.

3.Přepychové výhledy

Město mrakodrapů. Tak se často Dubaji přezdívá. Není se čemu divit. Nejenom že jich zde je nespočet, v arabské metropoli se nachází nejvyšší mrakodrap světa - Burdž Kalifa. I z těch ostatních ale musí být krásný výhled.

Tohle jsou krásy Dubaje.

Tohle jsou krásy Dubaje.

4.Architektonické rekordy

Nejlidnatější město na Zemi se pyšní velmi originální architekturou. Všechno je největší, nejdražší a často i nejnovější.

V Dubaji je vše největší, nejnovější a nejluxusnější.

V Dubaji je vše největší, nejnovější a nejluxusnější.

Kromě obrovských mrakodrapů či tenisového kurtu za zmínku stojí například The Dubai Fountain – největší tančící fontána na světě, neboThe Dubai Mall – největší nákupní centrum světa, kde se nachází více jak 1200 obchodů.

Pro srovnání, oblíbený „obchoďák“ v Praze Palladium čítá podle oficiálních stránek pouze 183 obchodů.

Fotogalerie


Komentáře