Kterou destinaci brali Češi loni doslova útokem? Žádnou exotiku nečekejte

  •   23:12
  • diskuse

Češi volí klasiku! | foto: Profimedia.cz

Léto se blíží a všichni už se připravují na zasloužený odpočinek. Ti šťastnější si sbalí kufry a vyrazí k moři. Když už Češi tuto variantu volí, tak kterou zemi berou doslova útokem?

Podle údajů, které letos v březnu zveřejnil Český statistický úřad, vyplývá, že Češi nejvíce milují Chorvatsko. „Dovolená u Jadranu“ je po roční odmlce zpět na vrcholu.



Do Chorvatska minulý rok zajelo neuvěřitelných 828 000 Čechů. Není divu, že tato země je pro český národ tak oblíbená. Je zde totiž spoustu krásných pláží a zájezdy vyjdou velmi levně.

Chorvatsko je pravidelně nejoblíbenější destinací pro české výletníky už téměř dvacet let. Loni ovšem v pomyslné soutěži zvítězilo Slovensko.

„Tyto dvě destinace se budou neustále prát o prvenství,“ řekl tehdy místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

A která země je pro Čechy číslem tři? 552 000 obyvatel České republiky podle výše zmíněného průzkumu vyjelo do Itálie, která je také jednou z „klasik“.

Nejoblíbenější destinací pro Čechy je jednoznačně Chorvatsko.

Nejoblíbenější destinací pro Čechy je jednoznačně Chorvatsko.


373 000 Čechů zase navštívilo sousední Rakousko, na pátém místě je romantické Řecko, kam se vydalo 265 000 českých cestovatelů.

Kdo ale v budoucnu může být takzvanou „štikou“, která ohrozí fenomenální Chorvatsko? „Největší nárůst do budoucna očekáváme u Bulharska, které je stále populárnější především u nižších cenových hladin,“ odhadl Jan Papež.

A jaké destinace preferujete vy? Dáváte přednost klasice v podobě Chorvatska či Bulharska, nebo zkoušíte raději dobrodružství, které vám později přátelé závidí?

Fotogalerie





Komentáře