Bulharsko je pro Čechy hitem! Pět důvodů, proč tomu tak je

Češi si Bulharsko zamilovali a my víme proč! | foto: Profimedia

Léto je v plném proudu a Češi berou dovolené u moře útokem. Jednou z nejoblíbenějších destinací je poslední roky Bulharsko. Proč je tato postkomunistická země čím dál tím více populární? Expres.cz vám přináší pět logických důvodů.

1.Je to blízko

Jedním z hlavních důvodů vzestupu popularity Bulharska u českých turistů je jednoznačně dobrá dostupnost. Letadlem jste zde za dvě hodiny a cesta autobusem patří ještě mezi ty „zvladatelné“. Například pro čtyřčlennou rodinu, kde se malé natěšené děcko neustále ptá maminky, kdy už konečně budeme u moře, je Bulharsko naprosto ideální variantou.Letadlem jste v Bulharsku za dvě hodiny.

Letadlem jste v Bulharsku za dvě hodiny.

2.Bulharsko = Česko, které má moře

Co nejvíce chybí obyvatelům České republiky? Dost možná moře. Představte si zemi, ve které by bylo spoustu věcí jako v Česku, ale mohli byste se smočit v moři. Přesně takové je Bulharsko. Točí se zde česká piva, v restauracích mnoho číšníků umí základy češtiny a dokonce některé jídelní lístky si mohou občané České republiky přečíst ve svém rodném jazyce.

Bulharsko je jako Česko, které má moře.

Bulharsko je jako Česko, které má moře.

3.Za málo peněz hodně muziky

Dovolená v Bulharsku, to je ráj pro všechny, kteří mají hluboko do kapsy. Nejenže pobyt v této zemi vyjde často velmi lacino, davy šetřících turistů si ale zamilují velice nízké ceny ve zdejších krámcích a restauracích. V některých místech se dá žít i levněji než v Česku. A to se u moře přece vyplatí!

Dovolená v Bulharsku patří mezi ty levnější.

Dovolená v Bulharsku patří mezi ty levnější.

4.Skvělá kuchyň a plné talíře

Jedlíci a gurmáni, pozor! Bulharsko je země přímo pro vás! Na ulicích zde potkáte mraky místních stánků s lahodnými dobrůtkami, které se vyplatí vyzkoušet. Jednou z nich je například populární kebab, který je ve srovnání s tím „českým“ mnohem větší, bulharští stánkaři na nich totiž tolik nešetří. Zdejší specialitou je do této lahůdky cpát také hranolky, kebab pak často nabude takových rozměrů, že ho musíte jíst ve dvou, a přesto budete přejedení.

Kebab je oblíbeným jídlem po celém světě. V Bulharsku ho umí moc dobře!

Kebab je oblíbeným jídlem po celém světě. V Bulharsku ho umí moc dobře!

5.Moře plné vln

Poslední důvod potěší zejména milovníky vodní zábavy. Kdo má rád moře, tak má většinou rád i vlny. A ty jsou v Bulharsku pořádné! Často jsou i takové, že na pláži vlaje červená vlajka, která znamená zákaz koupání. To už je ale příliš i pro toho největšího dobrodruha. Lepší samozřejmě je, pokud chytnete takový zlatý střed, kdy si můžete příjemně „zablbnout“ v moři, které vás nadnáší tak, že se vám o tom bude i zdát.

Na moře plné vln se těší každé dítě.

Na moře plné vln se těší každé dítě.

Fotogalerie

Komentáře