Dopis od ďábla adresovaný jeptišce konečně rozluštěn. Co jí Satan napsal?

Vědcům se podařilo rozluštit pár řádků dopisu psaný tajemným jazykem | foto: Wiki

Sicilská řádová sestra Maria Crocifissa della Concezione byla v roce 1676 posedlá ďáblem. V Benediktýnském klášteře v Palma di Montechiaro napsala dopis, o kterém prohlásila, že ho napsal její rukou sám Ďábel. Byl napsán velmi složitou šifrou. Až nyní se ji podařilo rozluštit.

Dopis luštilo už mnoho lidí předtím, ale bez úspěchu. Podařilo se jej rozluštit až skupině italských odborníků za použití speciálního dešifrovacího programu. Ten získali na dark webu, tedy skryté části internetu. Do programu nahráli slovníky ze staré řečtiny, latiny, arabštiny, a dokonce jezídštiny. Crocifissa totiž byla v oblasti jazyků neobvykle vzdělaná a zdálo se, že použila směsici všech svých znalostí k napsání onoho dopisu.Podařilo se jim rozluštit patnáct řádků dopisu. Ne vždy jde ale o srozumitelný a smysluplný text. Potvrdily se tím spekulace, že Crocifissa nebyla ani tak posedlá ďáblem, jako spíše že trpěla pokročilou schizofrenií a bipolární poruchou. Bůh a Ježíš jsou v textu označováni jako „přítěž pro lidstvo“, dále se píše, že Bůh byl vynalezen lidmi.

„Tento systém (náboženský) neslouží vůbec nikomu.“ Jinými slovy náboženství i Bůh jsou lidské výtvory, které lidstvu spíše škodí, než že mu nějak prospívají. Dále se v dopise mluví o řece Styx, která v řecké mytologii oddělovala říši živých od světa mrtvých, ale kontext nedává příliš smysl.

Benediktýnský klášter v Palma di Montechiaro, kde byl nalezen podivný dopis.

Benediktýnský klášter v Palma di Montechiaro, kde byl nalezen podivný dopis.

Vědcům se tak sice podařilo rozluštit velkou část dopisu, ale spíše než ke vzkazu od Satana se dostali do mysli jedné nemocné ženy. I když i dnes by se jistě našlo mnoho lidí, kteří by její tvrzení ohledně náboženství a Boha možná podepsali.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:40 9. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  42
 • Trapas
  21
 • Haha
  5
 • Sladký
  5
 • Tvl
  5
 • Cože
  2


Komentáře