Feri řekl, že lituje Zemana. Za to schytal silnou kritiku od politologa

Dominik Feri by se zase rád dostal tento rok do Sněmovny. Zatím proslul jen svým stylem oblékání, selfíčky a humornými historkami. | foto: MAFRA

Dominik Feri patří mezi naděje TOP 09, a dokonce i předseda Kalousek už je vůči němu shovívavější než v minulosti. Feri dokáže prý oslovit mladé voliče takovým způsobem, jak by to ani on sám nedokázal. Jenže nyní si mladý teplický radní vybral k oslovování mladých poněkud ožehavé téma. To když začal komentovat současného prezidenta Miloše Zemana.

Dominik Feri by se chtěl stát poslancem a v nadcházejících parlamentních volbách se bude ucházet o hlasy voličů do Poslanecké sněmovny. TOP 09 sází jako na toho, který má straně zajistit hlasy prvovoličů a mladých lidí vůbec. A jak známo, Miloš Zeman se netěší velké přízni mladších ročníků, čehož se radní rozhodl využít.Poskytl rozhovor poněkud nepolitický na webových stránkách lifestyle.luxusni-bydleni-praha.com, kde se rozpovídal o tom, koho podpoří v prezidentských volbách a jak vidí druhou kandidaturu Miloše Zemana. Je totiž známo, že TOP 09 podporuje jiného kandidáta. Koho bude Feri volit?

„Jestli se nic nezmění a nestane se něco nepředvídatelného, tak asi Jiřího Drahoše. Podle mě kombinuje plusy jiných kandidátů, to znamená, že je lidský, skromný, vzdělaný, tolerantní, snaží se vždy najít společnou řeč a smířit dva znepřátelené břehy,“ komentuje přednosti prezidentského kandidáta.

Když přijde na přetřes opakovaná kandidatura současné hlavy státu, je poněkud kritický, když říká: „Mně je Miloše Zemana líto. Každý z nás vidí, že chřadne. Ctností všech politiků by mělo být, že dokážou usoudit, kdy je čas odejít, kdy složit účty a říct si, že už toho bylo dost. Neříkám, aby teď abdikoval, to ne. Ale učinit rozhodnutí, že bude znova kandidovat... To není jen tak. Mně je Miloše Zemana vážně upřímně líto. Těžce chodí, ztrácí pozornost. Teď to tedy ale znamená, že bude muset přežít dalších několik měsíců volební kampaně. Když se to povede, pro něj, ne pro nás, bude muset přežít dalších pět let a teď myslím přežít jako přežít.“

Taková slova ovšem nenechala v klidu politologa Zdeňka Zbořila. Ten není TOP 09 nijak zvlášť nakloněný a poukazuje dlouhodobě na tiché spojenectví Bohuslava Sobotky a Miroslava Kalouska. Dominiku Ferimu doporučil povinnou školní četbu a více slušnosti.

„Když je někdo radním za TOP 09, i když třeba jen v Teplicích, nemůžeme od něho očekávat ohledy vůči panu prezidentovi. Pokud se nemýlím, vzhledem k věku pana Feriho je asi zbytečné domlouvat a vysvětlovat mu, kde jsou hranice slušnosti nejen k prezidentovi, ale i k člověku podstatně staršímu, než je pan radní. Pro začátek, ať si někdy ve chvílích volna třeba přečte školní Nerudovu básničku Dědova mísa,“ uvedl Zbořil v Parlamentních listech.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:00 2. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  59
 • Trapas
  25
 • Cože
  11
 • Sladký
  10
 • Tvl
  9
 • Haha
  8


Komentáře