Byl introvert, trému řešil alkoholem! Český DJ promluvil o smrti Aviciiho

Známý český dýdžej promluvil o zesnulém Aviciim. | foto: Koláž Expresu

V pátek večer hudební svět zasáhla zpráva o úmrtí slavného švédského dýdžeje a producenta Tima Berglinga, který vystupoval pod jménem Avicii či Tim Berg. Jeho bezvládné tělo nalezli v ománském hlavním městě Maskat. Jak si náhlou smrt hitmakera vysvětluje DJ Michael Burian, který měl tu čest se s populárním Aviciim setkat?

Jakmile vyšla na povrch zpráva o Aviciiho úmrtí, tak všechny začalo zajímat, co přesně se osmadvacetiletému hudebníkovi stalo. Okolnosti jeho úmrtí jsou zatím stále nejasné.Server Mail Online ale informoval o tom, že Tim Bergling alias DJ Avicii trpěl akutním zánětem slinivky břišní, který může být způsoben nadměrnou konzumací alkoholu. 

O tom, že Bergling měl nejspíše problémy právě s alkoholem, dobře věděl jeden z nejznámějších českých dýdžejů Michael Burian, který se s Aviciim dvakrát setkal a jeho smrt ho šokovala.

„Bohužel byl nemocný, proto před zhruba dvěma lety přestal koncertovat. Je to nepodložená informace, ale tuším asi, že ta nemoc bude stát za tou smrtí,“ svěřil se Burian pro server iRozhlas.cz.

A poté přišla řeč na již zmíněný alkohol. „Byl dost introvertní a měl problém s vystupováním před velkým davem, takže to většinou řešil alkoholem. Bohužel dlouhodobá konzumace alkoholu se podepsala i na jeho zdraví a na jeho orgánech. Přestal vystupovat kvůli tomu, že měl chronický zánět slinivky, což je opravdu nebezpečná věc. Pokud se to posunulo ještě někam dál, tak to mohl být důvod jeho úmrtí,“ řekl ke smrti svého kolegy Burian.

Je to zvláštní. Muž, který svou hudbou pobláznil celý svět a na koncertech se zdálo, že si naplno užíval to, že mohl být v centru dění před neuvěřitelnými davy svých podporovatelů, byl vlastně introvert, který se na veřejnosti styděl. A aby se stydět přestal, tak zplna hrdla popíjel.

Podobných příkladů bychom mezi hudebníky našli nespočet. Když takový fenomenální Jim Morrison začínal vystupovat se svou skupinou The Doors, tak zpíval zády k publiku. Vystupování na veřejnosti mu také dělalo problém a i on sklouzl k alkoholu, který ale kombinoval s drogami, zemřel ve 27 letech.

Aviciimu bylo o rok více a podobně jako třeba právě frontman skupiny The Doors Jim Morrison zemřel náhle a v cizí zemi. A opět v tom, podle dostupných informací, hrál roli alkohol.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 19. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  97
 • Cože
  17
 • Super
  15
 • Sladký
  14
 • Haha
  10
 • Trapas
  10


Komentáře