Děsivé video: Tohle s vaším tělem udělá lymská borelióza! Co je zákeřná nemoc zač?

 •   18:00
 • diskuse
Šly jen nakoupit jídlo, když tu se Rachel Battersby (25) obrátila na svou společnici se slovy, že musí někam do rohu a lehnout si na zem. O pár chvil později už se svíjela na chodníku v bolestivých křečích. Mladá Australanka totiž trpí zákeřnou nemocí - lymskou boreliózou. Kvůli ní žije v nepředvídatelné agónii, lékaři v její zemi přesto popírají, že toto onemocnění vůbec existuje.

Když jí bylo 19, splnil se jí sen - vydala se na životní cestu do Švédska, kam se vždy chtěla podívat. Dnes pětadvacetiletá Rachel Battersby z Gold Coast v Austrálii si ale z výletu přivezla něco, o co nestála - kousnutí od infikovaného klíštěte, které jí způsobilo lymskou boreliózu.Zákeřná nemoc, když se podchytí na začátku, se dá poměrně snadno léčit penicilinem. Jenže; australští lékaři momentálně odmítají přiznat, že tohle onemocnění, které se podle průzkumu v posledních letech hodně rozšířilo, vůbec existuje!

U Rachel tak nemoc dospěla do pokročilé fáze, ve které napadá nervový systém. Projevuje se to tak, že dívku přepadávají několik minut, ale klidně i pár hodin trvající záchvaty svalových křečí. Rachel sebou při nich neovladatelně škube a většinou také pláče - celá věc je totiž neuvěřitelně bolestivá.

Lymská borelióza napadá nervovou soustavu a způsobuje nepředvídatelné bolestivé křeče.

Lymská borelióza napadá nervovou soustavu a způsobuje nepředvídatelné bolestivé křeče.

Navíc tyto záchvaty přicházejí nepředvídatelně. Rachel si při nich musí lehnout a zkrátka je přetrpět. Dochází k nim tedy i na veřejných místech, například ve škole nebo při nakupování, a to pak musí mít žena vždy po ruce někoho, kdo na ni dá pozor.

Nemoc jí kompletně ničí život, a to je podle jejích slov to nejhorší. „Pozoruji své přátele, jak si užívají života naplno, cestují, chodí na mejdany. To já prostě nemůžu,“ stýská si Rachel. Svítá jí ale naděje: našla kliniku v Německu, kde by mohla podstoupit léčbu.

Ta by ji měla projevů nemoci zbavit, jenže je nejen nesmírně složitá, ale také drahá; v přepočtu vyjde na víc než milion korun. Žena nemá našetřenou ani třetinu. Zatím se tak snaží alespoň na nemoc více upozornit veřejnost, a i proto natočila a zveřejnila děsivé video svého záchvatu.

Co vědět o lymské borelióze?

Nemoc přenáší klíšťata, jejím původcem je bakterie B. burgdorferi. Název získala podle města Old Lyme v Connecticutu v USA. Právě tam bylo v roce 1975 zaznamenáno a popsáno několik případů. Na začátku nemoc způsobuje horečky, bolesti hlavy a kloubů, deprese. Pokud není léčena, postihuje nervovou soustavu a omezuje její funkčnost.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:00 1. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  36
 • Cože
  22
 • Super
  20
 • Haha
  18
 • Sladký
  16
 • Trapas
  14


Komentáře