Reklama

Antiimigrační loď Defend Europe v problémech: Pomoc přišla od nepřítele

12. srpna

Ostře sledovaná loď měla problém. | foto: Reprofoto Telegraph

V nouzi poznáš přítele, říká se. Loď organizace Defend Europe, kterou ovládají pravicoví extremisté z celé Evropy, se dostala do velkých potíží. Pomocnou ruku jí v oblasti Středozemního moře musela podat nevládní organizace. Zajímavé na tom je, že lidé z antiimigrační lodi Defend Europe právě proti podobným „neziskovkám“ bojují.
Reklama

O prazvláštních záměrech Defend Europe jsme vás informovali již dříve. Jedná se o organizovanou skupinu pravicových extremistů z celé Evropy, která se rozhodla udělat rázný krok proti imigrační vlně ve Středomoří.

Pomocí internetového crowdfundingu se hnutí Defend Europe podařilo nastřádat v přepočtu téměř dva miliony korun a to stačilo na pronájem lodi C-Star. Mezi hlavní cíle projektu patří pomáhání Libyjcům vracet migranty zpět do Afriky a také sledovat činnost „neziskovek“.

Zajímavé je, že teď, když se pronajatá loď o délce téměř čtyřicet metrů dostala do úzkých, byla to právě nevládní organizace, která jí nabídla pomocnou ruku.

Podle serveru Telegraph se plavidlo C-Star dostalo do potíží v pátek v oblasti Středomoří. Z problémů jim měla pomoci skupina dobrovolníků z neziskové organizace Sea Eye.

„Pomoc ostatním v nouzi je povinnost každého, kdo je na moři,“ sdělil předseda Sea Eye Michael Buschheuer.

Organizace Defend Europe o celé situaci informovala na svém Twitteru velmi stroze. „C-Star má technické potíže. Vyřešíme to. Žádný stres,“ stálo v původním vyjádření Defend Europe.

Je možné, že pravicoví extremisté těžko dokáží skousnout, že jim pomohla právě nevládní organizace, proti kterým vlastně také bojují.

Fotogalerie

Reklama
Reklama
Reklama

Komentáře

Reklama