Útok v Dubí: Padlo první obvinění, David bude nominován na Cenu Michala Velíška

Pětadvacetiletý mladík David Michaljak, který se v úterý zastal napadené ženy na koupališti v Dubí a následně byl brutálně zmlácen šesti Romy, bude nominován za hrdinství na Cenu Michala Velíška. V případu navíc už padlo první obvinění a další se očekávají.

Město Dubí hned po tragédii zareagovalo a nechalo na koupaliště nainstalovat kamery, posílilo přítomnost městských strážníků v bezprostředním okolí koupaliště a schválilo několikatisícové odškodné pro napadeného mladíka. Starosta Dubí řekl, že se na koupaliště sjíždějí problémoví lidé z okolí, protože v Teplicích ani v blízké Krupce bazén není. I útočníci nebyli místní, všichni pocházejí právě z Teplic.

Město Davida také navrhne na Cenu Michala Velíška, kterou si i podle názoru většiny veřejnosti zaslouží. Navíc když skončil s mnohačetnými zraněními, která ho minimálně na měsíc vyřadí z běžného i pracovního života. I přesto David říká, že by to udělal znovu.

V celém případu byla zatím obviněna šestadvacetiletá Romka, která napadla ženu, již šel následně mladý hrdina bránit. Je stíhána na svobodě za výtržnictví a v případě odsouzení jí hrozí až tříletý trest. V souvislosti s tímto obviněním se dá očekávat, že další přibudou. A pravděpodobně nejen za výtržnictví, ale za ublížení na zdraví. Sám David už na útočníky podal trestní oznámení hned po napadení.

Ke krvavému útoku došlo na koupališti v Dubí začátkem týdne. V brouzdališti po slovní roztržce napadla žena matku jednoho z dětí. Mladík David se jí zastal a v tom okamžiku ho brutálně zbila šestice romských spoluobčanů. Celou záležitost policie stále vyšetřuje.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:05 8. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  103
 • Cože
  8
 • Tvl
  8
 • Haha
  7
 • Trapas
  6
 • Sladký
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat